V Českém Brodě výborné výkony, průmerné výsledky...

21.03.2015 22:03

V krásném jarním počasí jsme odehráli turnaj Matěje Kocourka v Českém Brodě. Turnaje se zúčastnilo osmnáct týmů, které byly rozdělené do dvou skupin po devíti a každý tak odehrál osm zápasů po čtrnácti minutách. Přestože jsme nakonec ve své skupině obsadili průměrné páté místo, tak si dovolím tvrdit, že jsme herně patřili mezi tři nejlepší týmy turnaje. Kromě prvních třech minut prvního utkání s dívčí Dobrovízí, kdy se borci ještě rozkoukávali a dostali tři branky, dokázali odehrát všech osm utkání na plné pecky a nastříleli krásných 27 branek. Bohužel, spoustu dalších příležitostí neproměnili, nastřelili několik tyčí a břeven a tak některá utkání, která mohli v pohodě vyhrát, skončila remízou nebo porážkou o jednu branku a tím se připravili o medaile, na které tentokrát určitě měli. Na druhou stranu obdrželi také hodně branek, ale to spíše souviselo s tím, že kluky učíme hrát fotbal už od brankářů a obránců. A protože se hrálo na úzkém a hrbolatém hřišti, tak borcům občas při rozehrávce uskakovali míče od nohy, dostávali se tak do presu a z toho pramenily některé chybičky, po kterých obdrželi o nějakou tu branku víc, než bychom si přáli. Turnaj byl velice hezký, přálo nám počasí a viděli jsme v akci týmy, s kterými jsme ještě nikdy nehráli: TJ Praga Praha 5:1, Sokol Suchdol 5:3, FC Libuš 1:1, SK Český Brod 5:5, Sparta Praha dívky 3:3, Slovan Havlíčkův Brod 5:6, TJ Litoměřice 2:3, a jediným týmem, s kterým jsme se už utkali, byly dívky Dobrovíze, které nám tentokrát oplatily porážku z Benátek, a zvítězily 4:1.

Turnaj odehráli: Kvapil, Fanta, Matoušek, Čistecký, Seman, Viták, Pokorný, Sobotka a Mates.