Utkání s FKMB - Zdokonalovat individuální dovednosti je to nejdůležitější

22.05.2017 14:16

Ve středu jsme se vydali do Mladé Boleslavi, kde jsme na větším hřišti a v sestavě 7+1 odehráli utkání s domácím FKMB. Utkání se hrálo po dobu 3 x 25 minut a už ani nevím kolikátý zápas po sobě hrajeme v nekomletní sestavě. Stále chybí Kuba, hned v první minutě zápasu odstoupil Míša a s naraženým zápěstím po ranním pádu z kola hrál Táďa. V samotném utkání měli kluci v každé třetině skvělou pětiminutovku, kdy se soupeři vyrovnali, výborně kombinovali, hráli rychle, aktivně a vytvořili si nějaké šance. Zbývající část utkání byl jednoznačně lepší soupeř, všechny herní činnosti zvládal lépe a jejich individuální dovednosti byli na vyšší úrovni. Pro mě osobně i pro kluky bylo utkání hodně poučné a na čtvrtečním tréninku jsme si o utkání povídali. Opět jsem se ujistil, že hra dětí tohoto věku je založená především na individuálních dovednostech, jako např. první dotek do pohybu a do správného prostoru, sebevědomá hra 1v1, aktivní hra a využívání pravidla přihraj a běž, rychlost práce s míčem a tak bych mohl pokračovat dál. Můžeme si s dětmi před každým utkáním klidně půl hodiny vypravovat z jaké strany obsazovat soupeře, jak rozehrát roh nebo jak se hází aut, ale individuální dovednosti hráče jsou stejně JEDNOZNAČNĚ nejdůležitější. Kluci se zase přesvědčili, že pokud chtějí získat podobné dovednosti, jakými disponoval soupeř a umět je využívat v rychlosti a v pohybu také v utkání, musí je stejným způsobem dělat i na tréninku. Pokud je na tréninku budu dělat pomalu a ještě k tomu špatně a v duchu si říkat, že je to stejně jenom trénink, nikdy toho nedocílím. Platí pravidlo: „Jak trénuju – tak hraju“. Jsem rád, že když jsme se o utkání bavili v rámci čtvrtečního tréninku, tak to v kontextu s tímto utkáním děti cítily stejně :D:-) Kromě pochvali za již zmíněné výborně odehráně pětiminutovky navíc všichni zaslouží pochvalu za snahu a chování v utkání. Všichni se snažili, věnovali se hře a tak by to mělo automaticky vypadat každý zápas.

Hráli: Matoušek, Čistecký, Mates, Sobotka, Viták, Nydrle, Sam a Tomáš Hýčovi, Frýba, Čeřovský a Sobotka.