Turnaj Praha - Dubeč

18.07.2013 22:53

Konec sezóny jsme našim nejmenším fotbalistům zpestřili účastí na turnaji o Putovní pohár starosty MČ Praha 10 – Dubeč. Turnaj byl určen hráčům r. 2006 a zúčastnilo se dvanáct týmů, převážně z okolí Prahy. Týmy byly rozdělené do dvou skupin po šesti, kde se hrálo každý s každým dvanáct minut. Po pěti zápasech ve skupinách následoval ještě jeden o konečné umístění.

Musím říct, že kluci odehráli turnaj opravdu výborně. První tři zápasy proti Motorletu, Úvalům, a Dolním Měcholupům hráli přesně to, co se je na trénincích snažíme učit. To znamená zbytečně neodkopávat míč, ale pokusit se o kličku a vedení míče, případně přihrávku. Snažili se o rozehrávku už od brankáře, hráli tedy bez výkopů, s rozehrávkou po zemi. Některé rozehrávky a akce byly opravdu hezké. Také bylo super, že nikdo z kluků na hřišti nestál, nekoukal, ale všichni se snažili hrát, chodit do soubojů a bojovat o míč. Začátek čtvrtého zápasu proti Čechii Dubeč už tak dobrý nebyl, ale v průběhu zápasu se kluci zlepšili a vyhráli. Poslední zápas ve skupině kluci odehráli proti Slávii. Snažili se, ale na tento tým momentálně málokdo má. Pro kluky to byl alespoň atraktivní zápas. Přestože jsou kluci ještě malí, tak už si uvědomují, že zápas proti Slávii je vyjímečný. Kdo z nás dospělých to ve fotbale dotáhl tak daleko, že může říct, že hrál proti Slávii…:)))D. I přes výborné výkony ve skupině jsme tak trochu smolně skončili až na čtvrtém místě a spadli jsme do zápasu o konečné sedmé místo proti týmu ČAFC Praha. Zápas proti ČAFCe už byl z obou stran takový nemastný – neslaný. Někteří už neměli sílu a nemohli. Zápas nakonec rozhodlo to, že se strany soupeře už nemohl nikdo, kdežto na naší straně ještě našli zbytky sil Sam a Tom, kteří svým výkonem nakonec zápas rozhodli v náš prospěch.

Na turnaji kluci obsadili sedmé místo, i když si myslím, že by klukům za předvedenou hru slušelo hezčí umístění. Ale nevadí, důležité je, že kluci nějaké zápasy vyhráli, takže ze zápasů měli radost, bavilo je to a nebáli se hrát. Všichni kluci na turnaji ukázali, jaký pokrok za deset měsíců udělali. Tom, který ještě v zimě posedával spíše na lavičce, protože měl z dětí respekt po nepříjemném zranění, dnes patří k tahounům ročníku. Ondra do zimy to stejné, jako Tom. Posedával na lavičce a dnes už se nikoho nebojí. Chodí do soubojů, umí pěknou kličku a dnes dal i gól. Kuba M. se dříve po každém souboji válel na zemi a dnes už umí vybojovat míč, obejít hráče a dobře vystřelit. Kuba F. a Matyáš se už také nebojí, snaží se hrát a hrají fotbal na stejné úrovni, jako ostatní děti. Sam už patřil mezi nejlepší, když začínal. Umí pěknou kličku, a jak se říká mezi fotbalisty, má dobré vedení míče a tah na branku.

Turnaj byl perfektně zorganizovaný a všichni kluci dostali medaile, dárky a sladkosti. Na závěr pořadatel připravil dětský ohňostroj a jelo se domů.

Výsledky:

SK Jičín – Motorlet Praha 1:2, Rafani Úvaly 3:2, SK Dolní Měcholupy 2:2, Čechie Dubeč 2:1, SK Slávia Praha 0:7.

Pořadí ve skupině: 1. SK Slávia, 2. Motorlet, 3. Dol. Měcholupy, 4. SK Jičín, 5. Úvaly, 6. Dubeč

Zápas o 7. místo: SK Jičín – ČAFC Praha 3:1

Před vyhlášením výsledků pořadatel ještě vyhlašoval nejužitečnější hráče jednotlivých týmů. Rozhodoval jsem se mezi Tomem a Samem. Nakonec jsem se rozhodl pro Toma a to nejen za výkon na turnaji, ale hlavně za to, že z kluků udělal za sezónu největší výkonnostní skok. Ale o jednotlivcích jsem psal už výše.

Pořadí turnaje:

 1. SK Slávia Praha
 2. Bohemians 1905
 3. Motorlet Praha
 4. Sokol Kolovraty
 5. SK Dolní Měcholupy
 6. Slavoj Vyšehrad
 7. SK Jičín
 8. ČAFC Praha
 9. Rafani Úvaly
 10. Dukla Praha
 11. Běchovičtí Sršni
 12. Čechie Dubeč