První remíza s hradeckými "Votroky".

20.10.2014 21:21

KP v Hradci Králové:

Další kolo krajského poháru se odehrálo v sobotu na hradeckém Háječku. Hrálo se na dvou hřištích a doba utkání byla 2x15 minut. Na prvním hřišti jsme se nejprve utkali s Novým Hradcem. Úvodní poločas se nesl ve znamení výrazné převahy našeho týmu, která se nám ovšem nepodařila výrazněji gólově zúročit. Druhý poločas už byl vyrovnanější a navíc jsme udělali pár chybiček v rozehrávce od branky. My se snažíme hrát fotbal už od brankáře a v dětském fotbale to někdy končí nepovedenou rozehrávkou a lacině obdrženou brankou. To je případ i tohoto utkání a i když jsme většinu času působili fotbalovějším dojmem, nepodařilo se nám zvítězit. Druhé utkání jsme odehráli s hradeckými „Votroky“. Kluci se vybičovali k heroickému výkonu, a přestože naše individuální dovednosti nejsou na takové úrovni, jako dovednosti soupeře, podařilo se nám odehrát poměrně vyrovnané utkání. Vstřelili jsme čtyři branky a díky bojovnosti, dravosti a chuti hrát fotbal se nám podařilo uhrát remízu a trenér Prokopec po utkání rezignoval :-)

Na druhém hřišti se klukům už tolik nedařilo a naše hra na soupeře nestačila. Kluci se sice snažili, fotbalové dovednosti mají, ale některým chybí průbojnost a rychlost. Výkony těchto borců rostou v případě, že mají podporu dravějších spoluhráčů, kterou tentokrát neměli a tato utkání si museli uhrát sami. Příští týden žádný jiný turnaj nehrajeme, tak se nám snad podaří postavit vyváženější tým a kluci si zahrají stejně dobře, jako minulí týden v Bělohradu.

Satelitní turnaj v Liberci:

V tréninkovém areálu mládeže Slovanu Liberec jsme odehráli třetí satelitní turnaj podzimní sezóny. Všichni postavili dva týmy a každý odehrál šest utkání po třinácti minutách. Předchozí satelity se nám vydařily skvěle, ale v Liberci jsme už tolik nezářili. Naší hru zhodnotil stručně a výstižně jeden nejmenovaný trenér soupeře: „Máte šikovné kluky, hrajete dobře individuálně, ale chybí vám větší pohyb a rychlost“. Já bych k tomu ještě přidal, že se nám tentokrát nedařila rozehrávka od brankařů. Soupeři jsou šikovní, dovedou obsazovat i předskakovat, a pokud nechceme od brankáře míče nakopávat, musí spoluhráči pomoct naběhnutím nebo odskočením od soupeře. Pokud jen stojíme, má to i sebešikovnější brankář s rozehrávkou těžké. Ale abychom nebyli jen pesimisté…:-) Myslím, že většina utkání se nám podařila odehrát poměrně vyrovnaně a ve dvanácti utkáních jsme vstřelili 33 branek. Nejšikovnějšímu týmu Liberci se nám dokonce podařilo vsítit sedm branek v jednom utkání. Znovu se budu opakovat, když řeknu, že pravidelná utkání s Libercem, Jablonce a Mladou Boleslaví jsou pro nás k nezaplacení. Soupeři jsou šikovní ale zároveň hratelní, trenéry zajímá pouze způsob hry, hrají fotbal a nikdo neřeší výsledky. Poslední satelitní turnaj podzimní sezóny hrajeme 1. 11. od 9.00 hodin v Jičíně.

Turnajů se zúčastnili: Myslivec, Čermák, Čistecký, Sál, Vlach, Filip, Valtera, Mates, Viták, Kvapil, Pokorný, Fanta, Ort, Kraus, Matoušek.