Přáteláček se Semily

10.04.2014 13:02

Po dlouhém zimním období nám konečně odstartovali jarní zápasy. K prvnímu utkání jsme si pozvali borce ze Semil. S hostujícím trenérem jsme se domluvili, že každý postavíme dva týmy a děti do týmů rozdělíme zhruba podle jejich aktuálních dovedností.

Náš modrý tým nastupoval proti silnějšímu týmu soupeře a moc se mu nedařilo. V porovnání se soupeřem nám zpočátku u většiny kluků chyběla dravost, bojovnost a sebedůvěra. První dvě utkání jsme prohráli 0:5 + 1:9 a kluci měli poraženeckou náladu. Říkali, že to nemá cenu, že to nejde a že další zápas stejně zase prohrají. Stále pokukovali po druhém semilském týmu a ptali se, kdy proti němu budou hrát. Před dalšími zápasy jsme si tedy s dětmi vysvětlili, že je úplně jedno, proti komu hrají, protože si přišli především zahrát a že pokud se nezačnou snažit, tak si pořádně nezahrají. Řekli jsme si, že nevadí, když dostanou nějaký ten gól, protože každý tým na světě dostává góly – i Barcelona. Řekli jsme si, že se může stát, když nějaký souboj o míč prohrají, protože ani Messi každý souboj nevyhraje. Ale vadí, když se nesnaží a předem se vzdávají! Třetí a čtvrtý zápas se už kluci snažili, bojovali, jejich hra vypadala o mnoho lépe a se soupeřem téměř srovnali krok.

Bílý tým nastupoval proti soupeři, který byl převážně složen z borců r. 2007. Klukům se podařilo hned na začátku prvního utkání vstřelit rychlé branky, získali sebedůvěru, hra je bavila a během čtyř utkání nastříleli 24 branek. Na jejich tvářích byli vidět úsměvy a na střídačce si spolu plácali :-). Pořád se ptali, jestli jsme viděli tu přihrávku, tamtu střelu nebo onen gól.…Tak jsme jim odpovídali: „Ale to víte, že jsme to viděli – a také celý stadion to viděl“. Tak byli kluci hrdí…:-). Na dnešních zápasech bylo krásně vidět, že pokud stavíme dva týmy, tak není vůbec nutné je pokaždé stavět vyrovnané. Někdy není na škodu rozdělit kluky tak, aby spolu hráli dovednostně a povahově podobní hráči. Některým klukům se hraje o mnoho lépe, pokud mají okolo sebe vyrovnané spoluhráče. Mohou se stát tahouny svého týmu, rozehrají si roh nebo trestňák, více se prosadí a více si zahrají. A pokud mají proti sobě zároveň srovnatelného soupeře, podaří se jim i nějaká ta klička, přihrávka a dají také gól. Pokud někdo dnešních osm utkání pozorněji sledoval, určitě mě dá zapravdu...

Přáteláček odehráli: Kraus, Pokorný, Zumr, Viták, Matoušek, Sobotka, Fanta, Mates, Kodym, Valtera, Filip, Čistecký, Vlach, Sál, Novotný, Fordoš.

Děkuji Romanovi za pomoc s jedním týmem a Pepovi za odřízená utkání.