Přáteláček proti Semilům

19.10.2013 15:32

Krajský pohár mladších přípravek je už dohrán, satelitní turnaj nás čeká až příští víkend a tak jsme na páteční odpoledne vyjednali přátelské utkání se Semilami. Opět jsme postavili dva týmy a každý odehrál 4 utkání po 13 minutách. Před utkáním jsme se s hostujícím trenérem domluvili, že tentokrát rozdělíme děti do týmů podle jejich aktuálních herních schopností. Děti, které dnes nastoupily za bílý tým a které se v mixovaných týmech nebo proti silnějším soupeřům až tolik neprosazují, se najednou staly tahouny svého týmu, hrály s velkou chutí a sebevědomě. Děti z bílého týmu vyhrály všechna 4 utkání, nastřílely 16 pěkných branek, padly dva hatricky a myslím, že po přáteláčku byly všichni velmi spokojený a těší se na další utkání...

Modrý tým nastřílel ve čtyřech utkáních 9 branek a kromě jednoho utkání byla všechna utkání vyrovnaná. Kluci se snažili a jsme rádi, že už postupně sami přichází na to, že je v některých situacích výhodnější přihrát lépe postavenému spoluhráči, než se sám probíjet přes celé hřiště. Jestli se s dětmi cestou z fotbalu nebo doma bavíte o tom, kdy je lepší jít do kličky a kdy přihrát, tak existuje jedno zásadní pravidlo ke kterému se přikláním: 1v1 obejdi soupeře, 1v2 zkus obejít soupeře, 1v3 podívej se, jestli a kde máš volného spoluhráče a přihraj.:D).

Přáteláku se zúčastnili: Kodym, Sál, Novotný, Fordoš, Mates, Filip, Čermák, Valtera, Kraus, Matoušek, Fanta, Ort, Pokorný, Čistecký, Viták.