Piditurnaj č. 2 - Jičín

03.10.2012 00:00

V rámci úterního tréninku jsme na jičínském travnatém hřišti odehráli druhý piditurnaj. Opět jsme postavili tři týmy a našimi soupeři byli Jičíněves a Kopidlno.

Proč na našich turnajích nevyhlašujeme pořadí v turnaji? Protože výsledky nejsou u těchto dětí prioritní. Chceme, aby si na těchto piditurnajích zahrály všechny děti bez ohledu na výkonnost. Chceme, aby si to všechny děti zkusily v bráně, útoku i v obraně. Ze své zkušenosti vím, že pokud bychom hráli na výsledky, tak by se po každém turnaji řešilo, proč hraje Luďa, když to neumí, proč chytá Roman, když pouští hloupé góly, kdyby hrál Karel místo v obraně v útoku, určitě bychom zápas vyhráli a v turnaji byli o dvě místa lepší. Toto my zatím nechceme. Pro nás i pro vás rodiče by měla být důležitější budoucnost, ne momentální výsledky. I z toho momentálního „nešiky“ se třeba za dva tři roky může stát šikovný hráč. A i kdyby ne, nic se přeci neděje, třeba z něj bude dobrý doktor a naši fotbalisté k němu budou chodit třeba na operace s koleny…D))).

Co se týká hodnocení tohoto turnaje, můžu hodnotit pouze černý tým, u kterého jsem byl. První zápas se kluci rozkoukávali a měli respekt z cizích dětí. Druhý zápas už to bylo lepší. I když vysoko prohráli, tak už se snažili alespoň bojovat o míč. Další dva zápasy už kluci hráli výborně. Snažili se hrát tak, jak je to učíme a to, co zatím umí. Kluci se pokoušeli o kličky, nekoukali, snažili se bojovat o míč, neměli respekt ze soupeřů a poslední zápas dali dokonce i čtyři góly. Výborně hrál Rosťa, kterého jsem v úterý vůbec nepoznával. Konečně dokázal obejít protihráče, dokázal vodit míč přes půl hřiště, nenechával se odstrčit soupeřem, bojoval. Byl jak pejsek, po každé povedené akci se na mě díval a čekal na pochvalu…:D))). Je vidět, že i v papírově slabším týmu se může jednotlivec prosadit. Jsem zvědav, zda takový výkon předvede i v sobotu. Něco podobného platí i pro Vojtu. Poslední zápas byl jako utržený ze řetězu, dal čtyři góly a byl to úplně jiný Vojta, než první dva zápasy. Vůči tomuto černému týmu mě mrzí, že ačkoliv na naších piditurnajích prosazujeme, aby všechny tři jičínské týmy byly vyrovnané, tentokrát tomu tak NE naší vinou nebylo. Ale to my si už pořešíme....

 

Turnaje se zúčastnily tyto děti:

Jičín bílý (Matoušek, Kraus, Čistecký, Viták, Matějka, Valtera)- Kopidlno 4:0, Jičíněves 2:3, Jc modrý 1:2, Jc černý 2:0.

Jičín modrý (Ort, Fanta, Pokorný, Filip J., Prokůpek, Hošek)- Jc černý 9:0, Jc bílý 2:1, Kopidlno 3:1, Jičíněves 5:2,

Jičín černý (Mates, Filip M., Kuba, Kodym, Nývlt, Trenka)- Jičíněves 1:4, Jc modrý 0:9, Jc bílý 0:2, Kopidlno 4:0