North Cup Jablonec n. N.

13.05.2012 00:00

12.5. se kluci fotbalové školičky zúčastnili VIII. ročníku nádherného celodenního turnaje JUNIOR NORTH CUP MICRO pro r. 2005 v Jablonci n. N. Turnaj, za účasti 24 týmů, je jedním z největších v celé České republice a je vyvrcholením celoroční práce trenérů a rodičů našich nejmenších malých fotbalistů. Turnaj byl rozdělen do čtyř skupin po šesti týmech. První tři týmy z každé skupiny postupovaly do boje o první až dvanácté místo a týmy na čtvrtém až šestém místě dále bojovaly o třinácté až čtyřiadvacáté místo. Každý tým tak odehrál celkem devět náročných zápasů po 15 minutách. Hrálo se v sestavě 5 + 1. Los nám do skupiny přidělil týmy FK Jablonec n. N. „A“, FK Teplice, VTJ Rapid Liberec, Gelb-Weiss Gorlitz a Bohemians 1905 Praha.

SK Jičín – FK Teplice 1:1. Začátek zápasu patřil soupeři a po několika šancích se ujal vedení 1:0. Potom se nám podařilo hru vyrovnat. Měli jsme několik trestných kopů z větší vzdálenosti a po jednom z nich se nám podařilo vstřelit vyrovnávací gól. Za konečnou remízu jsme byli rádi.

SK Jičín – Gelb-Weiss Gorlitz 0:1. Byl to takový divný zápas. Rozhodčí si špatně vykládal pravidlo o výkopu brankáře přes půlku hřiště a pořád proti nám neprávem nařizoval trestné kopy za výkop přes půlku hřiště. Po jedné akci po takto nařízeném trestném kopu jsme dostali jediný gól zápasu. Po zápase si rozhodčí přečetl pravidlo, dal nám za pravdu, ale na výsledku to stejně nic nezměnilo. Ten vrchní byl prostě nějakej divnej..:))). Jinak zápas moc krásy nenabídl, a jiný gól už nepadl.

SK Jičín – VTJ Rapid Liberec 2:1. Soupeře jsme mačkali jako citrón. Měli jsme spoustu šancí a po zásluze jsme se ujali vedení. Následně se soupeři podařilo z ojedinělé akce vyrovnat, ale nakonec jsme přeci jenom vítězství zaslouženě strhli na svou stranu. Tentokrát kluci odvedli výborný výkon, byli jsme jasně lepší.

SK Jičín – FK Jablonec „A“ 1:2. Tým Jablonce byl zpočátku fotbalovější a po krásné akci se ujal vedení 1:0. Nám se sice podařilo srovnat na 1:1, ale soupeř kontroval druhým gólem. V druhé polovině zápasu se nám podařilo hru vyrovnat a těsně před koncem jsme měli dokonce superrr óóóbr šanci. Bohužel jsme z metru nedokázali dopravit míč do prázdné branky a míč skončil vedle.

SK Jičín – Bohemians 1905 0:4. Soupeř byl lepší, po hezkých akcích nám dal čtyři góly a zaslouženě zvítězil.

Ve skupině jsme skončili na nepostupové čtvrté příčce a poustoupili jsme „pouze“ do boje o třinácté až čtyřiadvacáté místo.

 

Tabulka skupiny „C“:

 1. Bohemians 1905
 2. FK Jablonec „A“
 3. Gorlitz
 4. SK Jičín
 5. FK Teplice
 6. VTJ Rapid Liberec

 

Skupina o 13 – 24. místo:

SK Jičín – SK Forward One Děčín 2:2. Asi náš nejnepovedenější zápas. Po hodinové přestávce na oběd se kluci nedostali do tempa, překáželi jeden druhému, dávali si přednost u míče a hráli v chumlu. Je vůbec úspěch, že se nám s takovým výkonem podařila uhrát alespoň remíza. Kdybychom podali alespoň průměrný výkon, byl by soupeř určitě k poražení.

SK Jičín – FK Mladá Boleslav 3:1. S naším tradičním soupeřem jsme odehráli hezký zápas. Po nepovedeném zápase s Děčínem jsme vyhlásili soutěž o sáček bonbónů o to, který hráč podá proti Boleslavi nejbojovnější výkon. Jak málo stačí k dětské motivaci. Kluci se mohli na hřišti přetrhnout. Spousta šancí se střídala na obou stranách, ale my jsme jich měli přeci jenom o trochu více a zaslouženě jsme vyhráli. Soutěž o nejbojovnějšího hráče vyhrál Honza K., ale protože tentokrát bojovali všichni, o bonbóny se Honza rozdělil.

SK Jičín – Baník Most 3:4. Opět nádherný zápas. My jsme nezačali zrovna nejšťastněji a soupeř se v první polovině zápasu dostal do vedení 3:0. Kluci se pak kousli a předvedli nádherný výkon. Klukům se podařilo vyrovnat na 3:3. Štěstí se ale nakonec přiklonilo na stranu Mostu a v poslední vteřině zápasu se jejich hráč trefil krásnou střelou přímo do šibenice. Fanoušci Baníku se mohli radostí zbláznit…:))).

SK Jičín – Meteor Praha 0:4. Klukům už asi došli síly. Soupeři jsme nestačili po fyzické stránce. Po sedmihodinovém turnajovém maratónu už neměl náš výkon šťávu.

Na turnaji jsme sice skončili až na 16. místě, ale s výkony kluků můžeme být v nabité konkurenci spokojený. Některé zápasy byli opravdu krásné a klukům se povedli. Oproti minulým turnajům jsme ukázali určité zlepšení ve střelbě. I když se nám opět někdy nedařilo proměňovat i ty nejvyloženější šance, nastříleli jsme na naše poměry dost gólů – 12. Musíme se také zlepšit ve hře 1v1, nebát se udělat kličku i za cenu, že to třeba zkazím. Ne se míče nějak zbavit. Když nás někdo přehrál, většinou to bylo proto, že měl ve svém středu někoho, kdo uměl obejít dva hráče, tím se soupeř dostával do šancí a rozhodoval zápasy.

 

Konečné pořadí turnaje:

 1. SK Slavia Praha
 2. AC Sparta Praha
 3. FC Hradec Králové
 4. Bohemians 1905
 5. FK BAUMIT Jablonec "A"
 6. FK Dukla Praha
 7. FK Náchod
 8. Arsenal Česká Lípa
 9. FK Pardubice
 10. ABC Braník Praha
 11. Gelb-Weiss Gorlitz
 12. Fotbalová akademie Petra Voříška Děčín
 13. FK Baník Most
 14. FK Ústí nad Labem
 15. FK Meteor Praha VIII.
 16. SK Jičín
 17. FK Teplice
 18. AFK Loko Chomutov
 19. SK Forward One Děčín
 20. FC Slovan Liberec
 21. FK Mladá Boleslav
 22. FK BAUMIT Jablonec "B"
 23. SK VTJ Rapid Liberec
 24. FK BAUMIT Jablonec r. 06

 

Za SK Jičín se turnaje zúčastnili tito hráči: Kuncíř, Franěk, Kosejk, Kraus, Ort, Janatka, Brádler, Nálevka.