Mini Cup - 4. kolo

07.11.2012 00:00

V sobotu jsme s dětmi školičky vyrazili na poslední podzimní kolo Minicupu. Modrý tým hrál ve skupině dvanácti týmů a bílý tým hrál jako už tradičně ve skupině šesti týmů.

Modrému týmu se tentokrát herně nedařilo tak dobře, jako v předcházejících kolech. Kluci se sice snažili, jsou to bojovníci, ale tentokrát hráli často v chumlu a místo vedení míče nebo kličky, která je pro nás prioritní, volili často odkop. Nejhezčí zápas kluci odehráli proti Slávii. Zápas byl napínavý, padlo spoustu krásných gólů a divácká atmosféra byla nádherná. Hukot to byl celkem slušný. Vypadalo to, že všichni pražáci jsou snad Slávisti…:))). Další dva zápasy s Duklou a Březiněvsí byly vyrovnané a velice podobné. V obou zápasech jsme vedli 1:0. S Duklou jsme vítězství udrželi, bohužel s Březiněvsí jsme nakonec o gól prohráli. Zápas s Milovicemi byl po rozpačitém rozjezdu nakonec jasnou záležitostí pro naše borečky a gólů v síti soupeře mohlo být určitě víc. Poslední zápas s Vršovicemi jsme naopak vysoko prohráli. Vršovičtí měli ve svém týmu jednoho vyspělejšího hráče, který zápas rozhodl prakticky sám.

Bílý tým (hodnocení D. Orta) vstoupil do turnaje zápasem s Juniorem Praha. Celý zápas byl poměrně vyrovnaný a na konec jsme prohráli o jednu branku. O druhém zápase se dá říct totéž. Budoucí vítěz turnaje Tempo Praha „delta“ byl možná trošku fotbalovější a zápas rozhodla jediná branka. Ve třetím zápase s týmem Tempo „beta“ jsme se dočkali vítězství. V zápase nám vyšly dva pěkné trestné kopy, ze kterých jsme dokázali vstřelit branky a o gól jsme zvítězili. Ve čtvrtém zápase jsme narazili na tým Bohemians 1905. Po rozpačitém začátku kluci zabojovali a zasypali branku soupeře pěti góly. V posledním zápase nastoupili kluci proti domácímu týmu ČAFC Praha. Vítězství nás mohlo posunout na vysněné třetí místo, za které se ještě dostávaly medaile. Zcela vyrovnaný zápas rozhodla opět jediná branka, bohužel v naší síti. Klukům ale není co vytknout, byl to jejich třetí zápas v řadě. Je strašně těžké udržet koncentraci u takto malých dětí po delší dobu a i síly ke konci zápasu již klukům docházely. Celkově musím všechny kluky pochválit. Celý turnaj bojovali, myslím, že každý odvedl svoje maximum. Konečné čtvrté místo není vůbec špatné. Nechci hodnotit jednotlivé hráče, fotbal je kolektivní hra, různých hodnocení si za svoji fotbalovou karieru ještě užijí až dost. Nedá mi, abych ale jedno hodnocení nepřidal a to jsou rodiče. Po celou dobu turnaje pěkně fandily, kluky nekritizovaly, ale spíš povzbuzovaly. Myslím, že vrcholem byly dva poslední zápasy. Již tradičně v zápase s Bohemians 1905 nastala chvílemi atmosféra, o které se jiným týmům může jenom zdát. Úplným vrcholem byl poslední zápas, kde oběma týmům šlo o pěkné umístění v turnaji. Toto pochopily i rodiče a vytvořily skvělou atmosféru. Potěšilo mě, že i tohoto si všiml pořadatel turnaje a vyhlásil naše fanoušky s fanoušky Bohemians a domácí Čafkou jako nejlepší v celém turnaji. Takže rodiče, jen tak dál :).

Závěrem:

Mini Cup je pro děti určitě skvělý zážitek. Těžko bychom u nás na jičínsku hledali podobnou fotbalovou akci pro děti. Kluci si takto mohou porovnat své dovednosti proti nejlepším pražským týmům a rodičům ukázat, co vše se naučili. Kluci ve všech podzimních kolech podali výborné výkony a odehráli spoustu krásných zápasů. Je až neuvěřitelné, co všechny děti (nejen jičínští) ve svých 5–6 letech umí. Také bych chtěl poděkovat všem rodičům za výborné chování a fandění na turnajích. Po počátečních menších problémech jsme se nakonec všichni pochopili a na posledních dvou turnajích to bylo tak, jak by to mělo být. Myslím, že Mini Cup stojí za to a pro děti je tento turnaj určitě skvělým zážitkem.

 

Turnaje se zúčastnily tyto děti:

SK Jičín „blue“ (Ort, Kraus, Fanta, Matoušek, Filip M., Zumr, Pokorný):

SK – Dukla Praha 1:0, SK Slávia 3:5, TJ Březiněves 1:2, FŠ Milovice 4:2, Union Vršovice 0:4

Pořadí:

1. Tempo "alfa", 2. Union Vršovice "A", 3. SK Slaný, 4. SK Slávia "white", 5. TJ Březiněves, 6. Dukla, 7. Dukla "red", 8. SK Jičín "blue", 9. Slávia Jesenice, 10. SK Benešov, 11. Un. Vršovice "B", 12. FŠ Milovice

 

SK Jičín „white“ (Prokůpek, Kuba, Viták, Ort, Filip J., Čistecký, Nývlt, Mates):

SK – Junior Praha 1:2, Tempo „delta“ 0:1, Tempo „beta“ 3:2, Bohemians 1905 5:0, ČAFC Praha 0:1

Pořadí:

1. Junior Praha, 2. ČAFC Praha, 3. Tempo "delta", 4. SK Jičín „white“, 5. Tempo „beta“, 6. Bohemians 1905