Mini Cup - 3. kolo

22.10.2012 00:00

Na travnatém hřišti Čafky Praha se v sobotu 20.10. odehrálo 3. kolo Minicupu. Modrý tým odehrál turnaj, kterého se zúčastnilo 12 týmů třetí a čtvrté skupiny. Kluci hráli opět výborně, stejně jako před 14 dny. Naši velkou výhodou je, že tři až čtyři kluci umí výborně chytat a rozehrát, takže nedostáváme laciné góly, jako jiné týmy. V brance si velkou premiéru odbyl Ondra, kterého se nám po půl roce podařilo dostat do branky. Myslím, že už teď se nemůže dočkat dalšího turnaje, kde si opět určitě zachytá :))). Výborné také je, že všichni kluci umí kličku. Bohužel ty kličky většinou dělají do chumlu dvou nebo tří hráčů a ne do strany – do volného prostoru. Ještě si nedovedou vyhodnotit, kterým směrem je výhodné míč vyvézt. Klukům to ukazujeme a vysvětlujeme. Až se to naučí, bude to paráda. Postupně už se také zaměříme na přihrávku. Ne kombinaci, ale po kličce jednu jednoduchou přihrávku spoluhráčovi. V tréninku už to zkoušíme formou baga a bagovek. To klukům jde, protože přihrávku nemusí spojovat s kličkou. Samotnou přihrávku umí. Ale ve hře spojit přihrávku s kličkou, tzn. dvě věci dohromady, to už je složitější. Našim nejbližším cílem bude naučit děti dělat kličku do volného prostoru a spojit kličku s přihrávkou. Už jsme také zkoušeli dvě varianty rohových kopů, u kterých musí přemýšlet a spolupracovat. Několik rohů se nám podařilo rozehrát perfektně a dali jsme z nich dva góly. Několik rohů ale také ztroskotalo na hádce o tom, kdo bude rozehrávat a kdo střílet. Nikomu se nechtělo rozehrávat, protože každý chtěl být ten střelec. Takže u rohového praporku byli někdy k vidění i zajímavé situační komedie. Hlavně Sam s Kubou. To než aby jeden druhému přihráli na střelu, to by si raději nohu utrhli :))) Ale vůbec nejkomičtější situace byla, když se kluci po čtyřech výhrách v řadě, před posledním zápasem, začali dohadovat o to, kdo půjde pro pohár za vítězství v turnaji. Tak jim říkám: Kluci, vy už jste ten turnaj vyhráli, že si už rozdělujete funkce?? :))) No a také to podle toho dopadlo. Poslední zápas prohráli 0:4 a na kluky zůstali opět jen Horalky a žvýkačky.

Bílý tým hrál odpolední turnaj v šestičlenné skupině systémem každý s každým. Na kluky bílého týmu máme zatím jiné měřítko, než na kluky modrého týmu. Kluci se zatím učí základy. Běžet s míčem u nohy, zkoušet kličku, nebát se soupeřů a nebát se hrát. Pro tyto kluky je zatím nejdůležitější hrát, hrát a zase jen hrát. Otrkat se. Mimo jednoho zápasu s Tempem kluci odehráli krásné zápasy, snažili se a zaslouženě vybojovali pěkné třetí místo.

 

SK Jičín "blue": Kraus, Matoušek, Ort, Filip M., Fanta, Pokorný

SK – Dukla Praha 3:0, Dukla Praha „red“ 2:0, SK Slaný 2:0, AFK Milovice 4:1, Sokol Trója 0:4

Pořadí 3. kola:

1. Sokol Trója, 2. Union Vršovice, 3. FC Tempo „alfa“, 4. SK Jičín „blue“, 5. Slávia Praha „white“, 6. SK Slaný, 7. SK Benešov, 8. Dukla Praha „red“, 9. AFK Milovice, 10. Slávia Jesenice, 11. Dukla Praha, 12. Union Vršovice „white“

 

SK Jičín white: Prokůpek, Čistecký, Kuba, Trenka, Filip J., Viták. V brance pomohli Kraus a Ort.

SK – Junior Praha 1:4, Tempo „delta“ 1:1, Tempo „beta“ 2:7, Bohemians 1905 3:0, ČAFC 4:1

Pořadí 3. kola:

1. FC Tempo „beta“, 2. Junior Praha, 3. SK Jičín „white“, 4. ČAFC Praha, 5. FC Tempo „delta“, 6. Bohemians 1905