KP v Novém Bydžově

27.10.2014 20:16

V sobotu odehráli kluci za chladného počasí další kolo Costa krajského poháru v Novém Bydžově na UMT v Chudonicích. Soupeři našeho týmu byly týmy domácí RMSK a Nového Hradce Králové.

(Report Dan O.):

Na hřišti „A“ jsme v prvním utkání porovnali síly s hráči Nového Hradce a o jeden gól prohráli. Do zápasu jsme vstoupili dobře a po proměněné penaltě šli do vedení. V herně vyrovnaném utkání se podařilo borečkům z Hradce jestě do poločasu vyrovnat. Druhý poločas pro nás nezačal dobře. Kluci si vybrali slabší chvilku a během dvou minut obdrželi tři branky. Přesto jestě zabojovali a v závěru zápasu sahali po vyrovnání. V utkání bylo vidět spoustu individuálních dovedností, kliček, nahrávek a střel jak od našich kluků tak i borečků z Hradce. Dá se říct, že utkání mělo slušnou úroveň, kluky musím za předvedené individuální výkony pochválit. Kvalitu utkání ocenili i přihlížející diváci-rodiče bouřlivým potleskem :-). Druhé utkání proti domácímu týmu z naší strany nebylo už tak povedené. Klukům se od začátku moc nedařilo, individuálně se moc neprosazovali a o šest branek utkání prohráli. Sportovně musíme uznat, že nás domácí tým v utkání přehrával bojovností, rychlostí a co mě asi mrzí nejvíc, i ve hře 1v1. Bylo vidět, že hra 1v1 je u malých dětí velmi důležitá. Přesto se kluci snažili a i za nepříznivého stavu nic nevzdávali a třikrát se gólově prosadili.

Utkání se zúčastnili: Kraus, Ort, Fanta, Pokorný, Mates, Valtera, Kvapil, Myslivec.

(Report Josef Č.)

Na hřišti B se opět po krátké odmlce představili borci r.2007, kteří za chladného ranního počasí změřili v prvním zápase síly z odd. FC Nový Hrade, který skončil v náš neprospěch výsledkem 2:11 (0:6). V prvním poločase se borci spíše seznamovali s fotbalem. Soupeř byl rychlejší, důraznější a nenechal klukům nic zadarmo. Nebýt v bráně vynikající Adam Valtera Bičík, byl by poločasový příděl mnohem vyšší. V druhé půli, poté co jsme si vysvětlili základní fotbalová pravidla, vlétli naši borci na soupeře za podpory rodičů tak, že během pěti minut byl stav snížen už jen o čtyři branky. Dokonce se projevili i individuální dovednosti a byla vidět i pěkná přihrávka dopředu. Bohužel chybělo trochu více štěstí při koncovce. Soupeř hrál ale stále kvalitně a jejich herní zkušenost nedávala našim hráčům moc velkou naději na lepší výsledek. Po 45 min. přestávce nás čekal druhý zápas RMSK Cidlina. Úvod zápasu byl opět v režii soupeře a po několika zahozených šancích se zaslouženě ujali vedení 0:1. Náš tým ale nepodlehl žádnému zoufalství a po několika pěkných příležitostech vyrovnal. Remízový výsledek nám vydržel do druhého poločasu, kde se hra oproti prvnímu poločasu lehce vyrovnala, a bylo vidět spoustu příležitosti ke vstřelení branky na obou stranách. Neproměněná penalta soupeře a další šance, nám dávali naději na pěkný výsledek. Bohužel nás opět porazila fotbalová nezkušenost. V závěru bych vyzvedl krásný moment Tadeáše V., který se od půlky hřiště proháčkoval po straně před soupeřovu branku a střelou k tyči snížil na konečných 2:6. Vzhledem k síle soupeře nebyl zase výsledek tak hrozný, právě naopak. Opět nás pomohl skvělým výkonem brankář, který i když byl už překonán, měl dobře postavenou branku, a když nepomohla konstrukce, pomohl soupeřův hráč, který ve snaze dokopnout balón do prázdné brány balón zastavil svým tělem na brankové čáře.
Chtěl bych poděkovat rodičům, kteří v podzimním sychravém počasí doprovodili naše borce svým povzbuzováním do maximálního výkonu a jejich pokřiky byli slyšet po celém stadionu.