HT Jičín

18.02.2012 00:00

V sobotu 11.2. se kluci zúčastnili dalšího pěkného turnaje pro r. 2005 v jičínské hale, který pořádal fotbalový klub z Jičíněvsi. Turnaj byl opět velmi dobře obsazen. Jelikož se nám před turnajem nikdo z kluků pro nemoc nebo z jiných důvodů neomluvil, mohli jsme turnaj objektivně pojmout jako konfrontační. Byli jsme zvědaví, jak na tom proti jiným výborným týmům budeme herně. Do turnaje jsme šli s tím, že se pokusíme hrát pěkný fotbal. Našim cílem bylo pokoušet se o rozehrávku už od brankáře , pokoušet se o kličky, přihrávky a zbytečně neodkopávat míč. Protože jsme hráli doma v Jičíně, chtěli jsme se porvat o postup ze skupiny a poprvé si zahrát o medaile.

Turnaje se zúčastnilo osm týmů, které byli rozdělené do dvou skupin po čtyřech týmech. První dva týmy z každé skupiny hráli o první až čtvrté místo a zbývající týmy o páté až osmé místo.

SK Jičín školička – FK Mladá Boleslav 2:1. Do prvního zápasu kluci vstoupili bojovně, napadali soupeře už v rozehrávce a pokoušeli se o konstruktivní rozehrávku už od brankáře. Kluci měli jasnou převahu a zaslouženě zvítězili. Tento zápas odehráli opravdu výborně, přesně tak jak jsme si řekli a představovali. Po zápase mě zastavil slávistický trenér. Už jsem si myslel, že chce koupit nějaké naše hráče. Ale zeptal se mě jen na to, jakou soutěž hraje jičínský „A“ tým…:)))

SK Jičín školička – Admira Praha 0:7. Tak tento zápas byl přesným opakem prvního zápasu. Po prvním povedeném zápase jsme si už asi všichni mysleli, že když jsme porazili Boleslav, tak jsme nejlepší a všichni už jsme si představovali finále proti Slávii..:))) Tvrdě jsme však spadli na zem. Hráli jsme přesný opak toho, co jsme si řekli. Brankář míče vykopával, útočníci neběhali, obránci dělali hrubé chyby a výsledkem byl pěkný klepec. I když byl soupeř opravdu výborný a nakonec hrál důstojné finále proti Slávii, tak myslím, že se dal uhrát určitě lepší výsledek, ale hlavně předvést hezčí hra.

SK Jičín školička – ABC Braník 0:3. Čekal nás další z pražských týmů, ABC Braník. Předchozí výsledky našich soupeřů nám hráli do karet a k vytouženému postupu do bojů o medaile nám stačila remíza. Před zápasem jsme se kluky snažili optimisticky naladit. Kluci si na palubovce těsně před zápasem zazpívali naši hymnu, plácli jsme si na bojovnost a ve víře, že se vrátíme ke hře jako proti Mladé Boleslavi, jsme šli do boje. Zápas byl od začátku vyrovnaný, ale hra stejně nebyla tak dobrá jako proti Boleslavi. Opět následovala hrubka, tentokrát brankáře. Nepovedený výkop skončil přímo u nohy útočníka Braníku a ten si s nabídnutou šancí lehce poradil. Tímto se opět potvrdilo, jak je nebezpečné a nefotbalové vykopávat. Proto brankáře učíme rozehrávat po zemi pokud možno do stran na volné krajní obránce. Když na kraji hřiště přijde o míč obránce, není to tak nebezpečné, jako když přijde o míč ve středu hřiště 10 metrů před bránou. To jen tak pro vysvětlení, proč nemáme rádi, když na brankáře někdo křičí- vykopávej. Brankář to stejně nevykopne dál než 10 metrů před sebe. Nevypadá to hezky, je to nefotbalové a když se výkop nepovede, vždy to „smrdí“ gólem. Po obdrženém gólu jsme měli dvě 100% šance, ale z 3 metrů jsme nedokázali dopravit míč do prázdné brány. A jak se říká, nedáš – dostaneš. Braník nás ze hřiště vyprovodil dalšími dvěma góly a po porážce 0:3 jsme se dostali pouze do skupiny o páté až osmé místo.

SK Jičín školička – Libáň 1:1 (1:0 na penalty). První zápas o páté až osmé místo jsme odehráli proti našemu tradičnímu soupeři z Libáně. Zápas byl okořeněný tím, že na turnaji za Libáň nastoupili dva jičínští hráči r. 2006 Matoušek a Ort. Jelikož už nešlo o medaile, vyměnili jsme brankáře, aby si také zahrál. Proházeli jsme klukům posty, aby si vyzkoušeli, jaké je to hrát v útoku a opačně. Naše hra byla kostrbatá a z důvodu výměn postů kluci pořádně nevěděli, kde mají hrát. Libáň byla lepší. Přežili jsme několik jasných tutovek Libáně a těsně před koncem neproměněnou libáňskou penaltu. Jen s velkým štěstím jsme dotáhli zápas do penaltového rozstřelu. Každý tým kopal tři penalty. A světe div se, ze tří penalt jsme nedali ani jeden gól. Ještě že jsme měli v týmu soupeře dva jičínské špióny, kteří se nad námi slitovali a své penalty také neproměnili…:))). Rozhodla až čtvrtá série a postoupili jsme do boje o páté až šesté místo.

SK Jičín školička – FK Jablonec 1:4. Klukům jsme vrátili jejich posty a na hře to bylo hned znát. I když na to výsledek nevypadá, zápas byl vyrovnaný. Po pětihodinovém turnajovém maratónu už toho měli kluci plné zuby, ale snažili se a hra byla rozhodně lepší a hezčí než proti Libáni.

Konečné pořadí:

1.Slávia Praha- 2. Admira Praha- 3. Rozkoš- 4. ABC Braník- 5. FK Jablonec- 6. SK Jičín- 7. Libáň- 8. FK Mladá Boleslav

Za SK Jičín nastoupili: Kosejk, Vohnout, Kraus, Zumr, Franěk, Kuncíř, Kubánek, Janatka, Ouhrabka

NÁŠ BRANKÁŘ VOJTA VOHNOUT DOSTAL CENU ZA NEJLEPŠÍHO BRANKÁŘE TURNAJE. GRATULUJEME!!! Kdo chce vidět trofej, tak vám vzkazuje, že za 100 Euro ji přinese ukázat na trénink.