Způsob hry je důležitější než skóre

04.10.2016 20:53

Páté kolo krajského přeboru jsme odehráli v Lázních Bělohrad a v úvodním utkání na nás čekala domácí Javorka. Soupeře jsme celé utkání přehrávali, vstřelili asi devět gólů, ale způsob hry měl k dokonalosti daleko. Často jsme hráli v chumlu, pomalu a nabíhali si za hráče. Já vím, někdo si může říct: „Co se mu pořád nelíbí, vždyť vyhráli o devět gólů“. Svým způsobem je to pravda, ale proti silnějšímu soupeři bychom se s takovou hrou neprosadili a já vím, že kluci umí hrát hezčí fotbal. To se také následující utkání potvrdilo. Zápas s Hořicemi odehráli o mnoho lépe. Sice nenastříleli tolik branek, druhý poločas skončil dokonce remízou, ale kluci hráli způsobem, kterým se chceme prezentovat. Hráli rychle, roztahovali hru, neschovávali se za hráče, vytvářeli si spoustu volného prostoru pro kombinace a vytvořili si mnoho brankových příležitostí. To byl fotbal, který chceme hrát a který by platil i na silnější soupeře. Poslední utkání proti kombinovanému týmu Nového Bydžova a Chlumce bylo nejtěžší. Soupeř na nás vyrukoval s rychlou a důraznou hrou a první půli nás smetl z povrchu zemského výsledkem 1:4. Ve druhém poločase se kluci zlepšili, vyrovnali se soupeři v důrazu, fotbalově soupeře přehráli a v konečném výsledku o branku zvítězili.

Nastoupili: Hýča S. + T., Nydrle, Viták, Sobotka, Čistecký, Mates, Pokorný a Kvapil.