V utkání se Semily jsme nastříleli 18 branek

10.12.2013 08:03

K poslednímu utkání letošního roku jsme si do Městské sportovní haly pozvali semilské borce. Hosté postavili jeden tým silnější a druhý slabší. My se tentokrát snažili, aby v jednotlivých čtveřicích hrály typologicky stejné děti. V takto vyrovnaném rozdělení se nám ukáží herní přednosti i nedostatky každého hráče, protože se méně dravé děti nemůžou schovat za výkon těch dravějších a utkání si musí uhrát sami. Díky vyrovnanosti se mohou stát i tahouny celé čtyřky.

Jednotlivé týmy odehrály 5 utkání po 13 minutách. Modrý tým vždy nastupoval proti slabšímu týmu soupeře a zpočátku se mu moc nedařilo. Kluci se přizpůsobili soupeřově hře v chumlu a hra neměla hlavu ani patu. Od třetího zápasu už hráli mnohem lépe. Pochopili, že jeden obránce musí hrát na jedné straně, druhý obránce na druhé straně, a to samé útočníci. Kluci si pak hru roztáhli, přihráli si a hostům nastříleli celkem 13 branek.

Bílý tým nastupoval proti silnějšímu týmu soupeře. Ani tomuto týmu se zpočátku moc nedařilo. Kluky míč moc neposlouchal, kličky se nedařily a přihrávky byly nepřesné. Postupně se ale kluci také zlepšovali a poslední dvě utkání už soupeře přehrávali. Musíme také sportovně uznat, že soupeř byl velice šikovný a silný. Naši borci nastříleli 5 branek a hostující 8.

V přestávce mezi třetím a čtvrtým utkáním si všichni kluci zasoutěžili ve slalomu s míčem. Do finále postoupil hráč hostů Tadeáš a náš Tomáš. Vítěze soutěže nelze objektivně určit, protože na oba finalisty byly z řad diváků podány protesty pro nečisté proběhnutí slalomu..:D))). Nakonec si ještě všechny děti koply jednu penaltu. V této soutěži jsme vstřelili o jednu branku více než soupeř, ale přiznejme si, že 7 proměněných penalt z 16 možných není žádná sláva..:D)))

Utkání se zúčastnili: Fanta, Ort, Kraus, Pokorný, Kodym, Valtera, Sobotka, Mates, Matoušek, Čistecký, Viták, Fordoš, Novotný, Filip, Sál, Vlach, 100 diváků a rozhodčí Pepa Čistecký, kterému tímto děkujeme.