Turnaj v Praze - Běchovicích

18.04.2012 00:00

V sobotu jsme se zúčastnili našeho prvního venkovního turnaje pro r. 2005, kde jsme mohli poměřit síly především s pražskými týmy. Turnaj se hrál na hřišti s UMT v krásném rodinném areálu v Praze - Běchovicích. Vše bylo super. Vyšlo počasí, soupeři byli tak akorát na naší úrovni, vynikající byl i rozhodčí a zázemí areálu bylo pro děti přímo jako dělané. V areálu bylo dětské hřiště s pískovištěm, houpačkami a klouzačkami, na kterém naše děti navazovaly s dětmi ostatních týmů přátelství na celý život…:))).

Ale teď už k fotbalu. Týmy byly rozdělené do dvou skupin po čtyřech týmech, kde se utkal každý s každým. Dále první dva týmy z každé skupiny hrály semifinále a následně finále. To stejné platilo pro týmy, které se ve skupinách umístily na třetím a čtvrtém místě. Zápas se hrál 14 minut a hrálo se v sestavě 5+1. Dle naší jarní koncepce jsme na turnaj přihlásili 2 týmy a na střídání jsme chtěli mít pouze jednoho hráče. Po omluvách tří hráčů kvůli nemoci to nakonec dopadlo tak, že jsme na střídání neměli nikoho. Měl jsem docela obavu, jak to kluci bez střídání zvládnou. Ale nakonec se ukázalo, že opravdu není nutné na turnaje brát spoustu kluků na střídání a že je lepší místo toho přihlásit dva týmy. Kluci to zvládli bez střídání úplně perfektně a určitě si zahráli nejvíce ze všech kluků, kteří byli na turnaji. Dále budeme pokračovat tímto systémem. Raději více týmů a méně kluků na střídání.

Jeden tým jsme složili z hráčů r. 2005 (modří) a druhý tým jsme měli složený převážně z r. 2006 (bílý). Modrý tým byl o něco silnější než bílý a hrál dobře. I když tomu konečné umístění nenapovídá, tak určitě nebyl ani v jednom ze zápasů horším týmem. Kluci se snažili, bojovali, dokonce se na hřišti už i perou o to, kdo hodí aut, kopne trestňák nebo roh a to je dobře, že chtějí všichni hrát. Bylo vidět, že je to baví a to je to nejdůležitější. Ale stále dokola doplácíme na neschopnost vystřelit pořádně na bránu. Stále neumíme vystřelit ránu pěkným čistým nártem. To jsou stále nějaké fajfky, hokejky, klutavky, nebo já nevím, jak to nazvat…:))). Dovolím si tvrdit, že ve všech zápasech jsme měli více šancí než soupeř. Ale pokud na turnaji z deseti zápasů dáme pouze jeden gól, můžeme jezdit na turnaje každý víkend a nikdy nic pořádného neuhrajeme.

V bílém týmu jsme měli převážně kluky r. 2006 a proti starším klukům odehráli hezké zápasy. I když všechno prohráli, tak to určitě nebylo kvůli tomu, že by byli horší, ale spíše kvůli tomu, že soupeř byl v osobních soubojích silnější. A pozor, celý turnaj odehráli bez střídání na 44 m velkém hřišti a v pohodě to fyzicky zvládli.

Turnaj byl velice hezký a dokázali jsme si i to, o čem se stále bavíme a co bychom chtěli. I když se třeba výsledkově nedaří, dá se hrát v klidu, bez rozčilování, bez zbytečného nadávání, stresování a vyčítání. A myslím, že i kluci byli víc v pohodě, když na ně pořád někdo nehulákal nějaké nesmyslné pokyny nebo výčitky s tím, co vše udělali špatně. Už i piditurnaj s Boleslaví byl v pohodě, tak doufám, že všichni budeme i nadále pokračovat v tomto trendu.

SK Jičín školička modří – ABC Braník 1:1, Pragis Satalice 0:1, Sokol Libiš B 0:0, Sokol Libiš A 0:2, Sk Jičín bílý 2:0

SK Jičín školička bílý – Běchovičtí Sršni 0:4, Buldoci Úvaly 0:3, Sokol Libiš A 0:2, ABC Braník 0:2, SK Jičín modří 0:2

Pořadí turnaje:

1. Buldoci Úvaly -, 2. Běchovičtí Sršni -, 3. Sokol Libiš B -, 4. Pragis Satalice -, 5. Sokol Libiš A -, 6. ABC Braník -, 7. a 8. hádejte kdo….:)))

Turnaje se zúčastnili: Kuncíř, Franěk, Vohnout, Kraus, Matoušek, Nálevka, Gutsu, Ort, Janatka, Kosejk.