Tři vítězství na domácím stadionu...

09.10.2016 11:08

Další 6.kolo krajského přeboru se opět vrátilo na domácí stadion do Jičína, kdy za studeného a větrného počasí nám tentokrát byla soupeřem mužstva FC Olympia Hradec Králové, Nová/Stará Paka a TJ Jiskra Hořice.

Opět se ukázalo, že naši borci s papírově slabšími soupeři, neumí předvést hru, kterou předvádí proti silnejším mužstvům. Vstup do prvního poločasu zápasu s N+St.Pakou nám moc nevyšel. Kluci se okamžitě přizpůsobili hře soupeře, chyběl pohyb, soustředěnost a u některých chuť si zahrát hezký fotbal. V druhém poločase se hra zlepšila, ale pořád to bylo k naší hře hodně vzdálené.

Druhý zápas proti FC Olympii byl nejlepším zápasem dne. Vrátil se nám pohyb, objevila se častěji klička jeden na jednoho, kluci zvětšili hřiště a hned byl celkový pohled na hru lepší. Během celého zápasu se soupeř, až na drobné vyjímky, nedostal ze své poloviny hřiště. Jeho snaha vstřelit nám branku vyústila i v to, že jeden jejich hráč stál od poloviny zápasu u naší brány a čekal, jestli se k němu dostane balón. Bohužel pro něho, nedostal. Jediné co tento zápas postrádal bylo, že naši kluci nenastřílelí vyšší brankový příděl. Zbrklost, snaha střelby z první a sklopená hlava byla tou hlavní příčinou. Vlastně tento zápas měl jednoho střelce a tím byla Míša Viták. Taky bych chtěl vyzvednout skvělého Tadeáše Matese, který vychytal soupeře a skvělou rozehrávkou od brány zakládal klukům skvělé akce.

V posledním zápase proti TJ Jiskra Hořice se opakoval 1.poločas ze zápasu s N+St.Pakou. Co k tomu uvést. Hráč který přistupuje lehkovážně k tréninku nemůže čekat, že v zápase mu půjde všechno. U některých našich hráčů byl v tomto zápase velký problém zpracovat bálón a dát přihrávku, která by dolétla k adresátovi. Zápas jsme celkově vyhráli, ale radost ze hry nebyla tak velká. 

Autor: Josef Čistecký