Satelitní turnaj - Jičín

10.09.2013 13:52

Jsme velice rádi, že jsme dostali možnost být součástí série satelitních turnajů, které se budou hrát ve složení FK Jablonce, FK Mladá Boleslav, Slovan Liberec, SK Jičín a některých turnajů se zúčastní také Bohemians 1905. Hned na prvním turnaji, který jsme odehráli doma v Jičíně, jsme se mohli přesvědčit, že tyto turnaje budou pro trenéry, děti ale i rodiče velice zajímavé a přínosné. Pro trenéry je to skvělá možnost celoročního srovnávání dovedností dětí ligových přípravek s dovednostmi našich dětí. Rodiče se konečně přesvědčí, že výsledky nejsou u týmů mladších přípravek důležité a jak jsme si mohli všimnout hned na prvním turnaji, trenéry našich soupeřů výsledky zápasů opravdu vůbec nezajímají. Tyto trenéry zajímá pouze způsob hry, kterým se jednotlivé děti prezentují. Chtějí, aby děti si vyzkoušely dovednosti, které se učí na tréninku, a hlavně, aby si zahrály. No a co je nejdůležitější, zajímavé to bude především pro děti. Zahrají si spoustu hezkých zápasů proti soupeřům, kteří se učí fotbal správným způsobem, a můžeme hrát s dvěma týmy.

Na Jičínském satelitu odehrál každý tým 6 zápasů po 15 minutách. Naše dva týmy nastříleli přibližně stejně gólů jako Liberec a Boleslav, Jablonec jich nastřílel 3x více…))). Jablonečtí všechny své soupeře převyšovali v pohybových schopnostech, hráli skvěle 1v1, všichni hráli v pohybu a dokázali si už přihrát. Pro některé naše kluky to začíná být už těžké. Už nejsme školička, hráli jsme 6x15 minut, hřiště se malinko zvětšilo, hra se zrychluje, a kluci, kteří nemají až tak dobré pohybové schopnosti, se fyzicky hodně nadřou na to, aby se vůbec dostali do hry a k míči. Ale jinak musíme všechny kluky za turnaj pochválit, snažili se a bojovali až do posledního zápasu. Děkujeme rozhodčím za skvěle odpískaná utkání a rodičům za pomoc s brankami.

Turnaje se zúčastnili: Mates, Fanta, Viták, Prokůpek, Novotný, Kodym, Kraus, Matoušek, Ort, Čistecký, Filip, Čermák, Pokorný.

Diváků: 750…:)))