Piditurnaj č. 3 - Mladá Boleslav

05.05.2012 00:00

V sobotu dopoledne jsme se vydali do Mladé Boleslavi a odehráli jsme piditurnaj č. 3. Čekalo nás krásné počasí, tři perfektní travnatá hřiště na 8. ZŠ a 28 soupeřových dětí z týmu FK Mladá Boleslav r. 2005. My jsme postavili tři týmy a Boleslav tři týmy. Tentokrát jsme nehráli každý s každým, ale pouze jičínští proti mladoboleslavským. Každý tým odehrál 6 zápasů po 12 minutách. O pořadí v turnaji opět nerozhodovali body, ale pouze počet vstřelených gólů.

Znovu jsme se přesvědčili, že tento systém zápasů dá dětem daleko více, než klasický přátelák jednoho týmu s vybranými dětmi nebo půldenní turnaj. Kluci takto hrají bez zbytečných prodlev, po zápase mají pouze pět minut na napití a vyslechnutí rad od trenérů a ihned se mohou pokusit odehrát další zápas o něco lépe, než předcházející. V přestávkách mezi zápasy tak nic neodvádí jejich pozornost, nenudí se a nemají čas přemýšlet nad tím, kde by co vyvedli…:)))). Myslím, že i mixování jednotlivých týmů třemi šikovnějšími a třemi mladšími kluky je ideální. Mladší kluci si tak lépe zahrají, protože starší za ně vybojují hodně míčů a mladší se tak dostanou více do hry. A šikovnější kluci na oplátku budou těžit v budoucnu z toho, že mladší nebo méně šikovnější kluci vedle nich rychleji výkonnostně porostou a budou tak mít k sobě lepší spoluhráče. Starší šikovnější kluci budou mít také možnost zahrát si jen spolu. A to na třech oficiálních turnajích v Jablonci, Pečkách a Boleslavi. Zvláště celodenní turnaj v Jablonci bude pořádná prověrka. Ve skupině nás čeká Jablonec, Bohemians, Teplice, Liberec, Gorlitz a pak dalších pět zápasů o konečné umístění.

SK Jičín modří (Franěk, Kraus, Zumr, Janatka, Zugar, Filip M.)- FKMB 3:1, 3:2, 1:3, 0:3, 2:0, 0:5

SK Jičín bílý (Vohnout, Nálevka, Ort, Valeš, Matoušek, Filip J)- FKMB 1:1, 2:0, 2:3, 0:5, 0:4, 2:0

SK Jičín černí (Kuncíř, Kosejk, Kopáček, Čech, Kodym, Nývlt)- FKMB 1:1, 2:4, 2:1, 0:2, 2:3, 3:5

Počet vstřelených gólů:

FKMB I. 17 gólů, FKMB II. 17 gólů, JC černí 10 gólů, JC modří 9 gólů, FKMB III. 9 gólů, JC bílý 7 gólů.