North Cup 2013 - Jablonec n. N.

24.05.2013 00:00

Ve sportovním areálu 6. ZŠ Mozartova V Jablonci n. N. se konal 14. ročník turnaje Junior North Cup Micro 2013. Tento turnaj je jedním z největších a nejprestižnějších v celé České republice a letošního ročníku se zúčastnilo 24 týmů. Na turnaj jsme se všichni těšili a protože jsme byli nalosovaní do nejtěžší skupiny, byli jsme všichni zvědaví, jak dopadne srovnání fotbalových dovedností našich kluků s těmi nejlepšími.

Ve skupině "smrti" jsme odehráli 5 zápasů po 15 minutách a našimi soupeři byli týmy FC Hradec Králové, AC Sparta, Bohemians 1905, Akademie Petra Voříška a Slovan Liberec. Postupně jsme všechna utkání prohráli a hned první zápas nám ukázal, že proti top týmům náš fotbal ve stylu "hezky si zahrajte, všichni můžete útočit a každý se snažte dát co nejvíce gólů" na výborné soupeře nemůže stačit. V jakých dovednostech nás tedy naši soupeři předčili? Ti nejlepší už mají docela slušně zvládnutou poziční hru a i my se tím už budeme muset výrazněji zabývat. Není to však to nejpodstatnější. Stále by nás mělo nejvíce zajímat, jak jsme na tom s individuálními fotbalovými dovednostmi. Nejlepším nedělá problém rychlá klička - hra 1v1 a 2v1, případně umí zvednout hlavu a přihrát lépe postavenému spoluhráči. To samé platí při zakončení. Ti nejlepší umí pracovat s míčem v rychlosti, umí se podívat a zakončují podél brankáře. V osobních soubojích jsou draví, nebojácní a mají vynikající pohybové schopnosti. Především na tyto individuální dovednosti bychom se měli zaměřit a na trénincích je rozvíjet. Ale pozor, nemyslím to tak, že jsou všichni tak šikovní, jenom my ne. Mluvím opravdu pouze o těch nejlepších z nejlepších a i my máme šikovné kluky, kteří tyto dovednosti mají nebo mají potenciál se je časem naučit...

Ve skupině o 12.-24. místo už vše vypadalo o něco lépe. Hráli jsme proti soupeřům, s kterými můžeme mít ambici se srovnávat. Porazili jsme MFK Chrudim a Slovan Liberec, remizovali jsme s Duklou Praha a prohráli jsme pouze s Mladou Boleslaví. Bohužel jsme si z těžké základní skupiny nepřinesli ani bod a tak nám solidní bilance ze skupiny o 12.-24. místo stačila pouze na 20. místo v turnaji. Nakonec si ale stejně všichni kluci zaslouží pochvalu za to, že vůbec celý den vydrželi v tak chladném a sychravém počasí hrát a také za to, že se v průběhu celého turnaje zlepšovali.

Turnaje se zúčastnily tyto děti: Ort, Kraus, Mates, Matoušek, Viták, Zumr, Fanta, Pokorný.

Fotografie z turnaje jsou ve fotogalerie. Za fotky děkujeme p. Vitákovi