Na domácím turnaji bez medailí, ale s hrou jsme byli spokojený

25.02.2014 12:19

V neděli jsme se zúčastnili dalších dvou halových turnajů, které se uskutečnily v jičínské sportovní hale. Jedna skupinka dětí odehrála dopolední turnaj pro r. 2006 a druhá se zúčastnila odpoledního turnaje pro r. 2005.

Dopolední turnaj zpestřily některé týmy, s kterými jsme ještě nikdy nehráli. Kromě našich kluků se turnaje zúčastnili také borci Dolních Břežan, Loučně, Liberce, Železnice, Kopidlna, Semil a Libchavy. Turnaj se hrál klasickým systémem každý s každým ve dvou skupinách a dále následovala dvě utkání o konečná umístění. Náš tým odehrál čtyři utkání herně vyrovnaná a v jednom utkání nás jasně přehrál pozdější vítěz turnaje - Semily. Přestože kluci nehráli v nejsilnějším možném složení, zvládli turnaj velice dobře a konečné čtvrté místo je určitě krásné. Před turnajem jsem byl docela zvědav, jak si kluci poradí v brance, protože většinou moc nechytají. Kluci ale příjemně překvapili. Všichni chytali výborně a rozehrávku od branky zvládali také na jedničku. Nevím, jak rodiče, ale já byl s hrou většiny kluků spokojený.

Dalších šest kluků se zúčastnilo odpoledního pětkového turnaje, na kterém kromě nás startovaly týmy Jičína 05, Jablonce, Javorky, Libáně, Velimy a Liberce. Byl jsem zvědav, jakým fotbalem se prezentují o rok starší děti a jakým způsobem si naši borci s jejich hrou poradí. Myslím, že kluci hráli velice dobře. Individuálními dovednostmi (vedení míče, klička, přihrávka, střelba) se soupeřům vyrovnali a v těchto dovednostech byl jasně lepší pouze Jablonec a o něco lépe Javorka. Naopak jsme na soupeře ztráceli v taktice, protože ještě nehrajeme tak efektivně ve čtverci a samozřejmě fyzicky v osobních soubojích. Kluci ale sílu nahradili dravostí a obratností a to některým větším soupeřům dělalo problémy. Turnaj se hrál systémem každý s každým 12 minut a kluci z 6 zápasů 2x prohráli výrazněji, 2x prohráli o branku a 2x se jim podařilo zvítězit.

Jsem moc rád, že si zase po delší pauze všechny děti zahrály a další dva březnové turnaje budeme hrát opět s dvěma týmy. Upozorňuji ale, že na další turnaje budeme zvát pouze děti, které pravidelně trénují!!!  

Účastníci turnajů: Fanta, Viták, Kraus, Matoušek, Ort, Pokorný, Nálevka, Kodym, Zumr, Čistecký, Filip, Fordoš, Sál, Vlach, Novotný a Čermák.