Mini Cup - Finálový turnaj

17.06.2013 00:00

Nedělním finálovým turnajem bylo ukončeno celoroční snažení dvou týmů naší fotbalové školičky na pražském Minicupu. Bílému týmu se po dobrých jarních výkonech podařilo postoupit ze třetí výkonnostní skupiny do druhé a kluci si tak mohli poměřit své dovednosti proti silnějším soupeřům. Kluci se postupně utkali s Březiněvsí, Tempošreky, Čakovicemi, Jesenicí, Trójou, Tempodraky a s TJ Straky. Před turnajem jsem měl obavu, jestli se nebude konat "vraždění neviňátek", ale nic takového se nekonalo a kluci nás všechny mile překvapili. Ačkoliv ze sedmi utkání zvítězili jen jednou a dále pouze dvakrát remizovali, tak všechna utkání byla fotbalově vyrovnaná a kluci prohrávali pouze díky tomu, že tentokrát neměli ve svém středu nikoho, kdo by měl větší zkušenosti s chytáním (každé utkání chytal někdo jiný a během celého dne se v bráně Jičína vystřídalo celkem 12 dětí, což je na Minicupu určitě unikát). Zatím nevychováváme žádné brankáře, protože chceme, aby všichni především hráli. Pro nás je důležitější, že se klukům dařilo ve hře a proti podzimní sezóně všichni ukázali veliké zlepšení. Kluci už hru zrychlili, nenechají se tak lehce odstrčit od míče, daří se jim více kliček a mezi střelce se zapisuje více kluků...Kluci hráli opravdu velice dobře a i když tentokrát nezískali žádnou z medailí, herně to byl určitě jejich nejpovedenější turnaj a svými výkony nám udělali radost.

Modrý tým měl ještě o něco těžší úlohu, protože na něj číhali ti nejsilnější možní soupeři. Na kluky tentokrát čekal nejlepší tým Minicupu - Slávia, s kterou po bojovném výkonu kluci prohráli, a třetí nejlepší tým Minicupu SK Ďáblice, který po dubnové remíze dokázali nyní porazit. Dále kluci remizovali + porazili SK Slaný a prohráli s Temposaury, Tempošreky a s Vršovicemi. Proti nejlepším týmům Minicupu hráli více než důstojnou roli. Zlepšují se mílovými kroky, to je zřetelné. Ale zlepšují se také naši soupeři a proto jsou všechna utkání velice vyrovnaná. Většina našich utkání končí rozdílem jednoho gólu, bohužel skoro vždy v náš neprospěch. Ale to vůbec nevadí, je to jen skóre a jeden gól vůbec nic neznamená. Zajímá nás především způsob hry dětí a dá se říct, že herně na tom byly lépe pouze dva týmy, a to Slávia a Braník. Jinak jsme se každému týmu dokázali fotbalově vyrovnat a rozdíly byly pouze kosmetické. Kdybych chtěl jóóó hledat nedostatky, tak bych řekl, že nám chybí stabilní brankář (kterého stejně zatím ani nehledáme, protože chceme, aby všichni hlavně hráli), rychlejší rozhodování a řešení herních situací pouze individuálně už také brzy nebude stačit (i když přihrávka je už i v naší hře občas vidět). Kluci jsou ale šikovní, svojí hru mají podloženou vynikajícími individuálními fotbalovými dovednostmi a proto se kluci budou v budoucnu rychleji a snáze učit dalším fotbalovým dovednostem, než někteří jejich soupeři, kteří se individuálním fotbalovým dovednostem třeba tolik nevěnovavali.

Na závěr se už sluší pouze dodat, že v konečném účtování celoroční soutěže Minicup 2012/13 jičínské děti obsadily krásné 9. místo z 35 týmů.

1. SK Slávia, 2. ABC Braník, 3. SK Ďáblice..........9. SK Jičín (kdo měl dva týmy, vyhlašoval se pouze lépe postavený tým).

V průběhu finálového turnaje probíhali různé dovednostní soutěže. Jednou ze soutěží byla slalomová soutěž, ve které Tomáš obsadil skvělé čtvrté místo. Gratulejeme...:)))

Finálového turnaje se zúčastnily tyto děti: Čistecký, Valtera, Mates, Filip, Čermák, Viták, Matoušek, Kraus, Ort, Zumr, Pokorný, Fanta a naše nová posila Tomáš....