Mini Cup - 8. kolo

12.06.2013 00:00

V neděli jsme se s dětmi zúčastnily odloženého osmého kola pražského Minicupu. Oba naše týmy odehrály 5 zápasů po 12 minutách.

Bílý tým porazil Bohemku, remizoval s Dukláčky a prohrál s týmy Junioru, Vršovic a s TJ Straky. Kluci střídali lepší okamžiky se slabšími, ale tentokrát nelze nikomu upřít snahu a bojovnost. Ve hře byla vidět i snaha o kličky a individuální průniky. Bohužel stále ještě hrajeme hodně v chumlu a někdy se na metru čtverečným okopává osm kluků..:))). Výborně hráli Šíma a Adam Čermák. Těmto dvěma zdatně sekundovali Péťa, Adam Valtera a Kuba Filip, do hry se už konečně snažil zapojovat i Dominik S. Ve dvou zápasech klukům výrazně pomohl v brance Tomáš, který zabránil spoustě gólům a rychlými a dlouhými výhozy nechal vyniknout Šímu, který pak několikrát unikl soupeřům, udeřil a skóroval..:))). Tyto výkony dětem vynesly čtvrté místo z osmi účastníků.

Modrý tým hrál v neděli odpoledne a s bilancí dvou výher a tří porážek obsadil sedmé místo z dvanácti zúčastněných. Klukům se podařilo porazit Slávii a Temposaury, ale už si nedokázali poradit s Hostivaří, Duklou a se Slaným. Klukům se dva zápasy moc nepovedli, ale zápasy proti Slávii, Slanému a Temposaurům odehráli dobře. Snažili se a opět předváděli hezké kličky, individuální průniky a několikrát už byla vidět také snaha o přihrávku. Na ty nejlepší nám chybí snad jen umění zvednout hlavu a přihrát lépe postavenému spoluhráči před branku. Ale to se naučíme, nemám obavu. Drobné zlepšení konečně nastalo i ve hře na zadních pozicích. Kluci si už lépe hlídají své soupeře a nenechávají je už tak často za svými zády. Bohužel mě stále přijde (už asi třetí turnaj za sebou), že my se na góly hrozně nadřeme, kdežto soupeři nám dávají góly téměř z každého útoku. Na turnaji hráli velice dobře Sam a Tomáš, solidně hrál Kuba Pokorný, a Ondra, Míra a Kuba M. zahráli víceméně svůj standard. Co se týká Tadeáše, tak Táďa hrál určitě lépe, než na Northcupu v Jablonci, takže zlepšení.

Na dopoledním turnaji padla i otázka (nebo spíše výtka), proč hrají za bílý tým i kluci, kteří mají svůj turnaj jindy. Cítím, že to určitě zajímá více rodičů, proto v krátkosti píšu i zde:

a) Na jaře se z bílého týmu zúčastnily pátého kola čtyři děti, šestého kola pět dětí a sedmého pouze tři děti. Ostatní děti byly buď nemocné nebo měly jiný soukromý program. Pak nám nezbývalo nic jiného, než tento tým doplňovat o děti, které už v ten den jeden turnaj odehrály. Myslím, že jim za to patří spíše poděkování, protože kdyby to neodehrály, bílý tým by se musel zrušit a někteří by teď neměli za koho hrát.

b) Já s Danem zůstáváme na Minicupu i s druhým týmem a Kuba a Tomáš musí samozřejmě zůstat s námi, protože nemají jiný odvoz. V průběhu turnaje se staráme především o děti, které hrají a zároveň musíme hlídat své děti, které nevydrží celé tři hodiny poslušně stát u nás, ale pobíhají někde po celém areálu bez dozoru. Proto jsme je nechali v neděli alespoň střídavě chytat (každý dva zápasy), aby byli pod dohledem. Přijde mě nefér mít teď připomínky k tomu, že jsme kluky nechali střídavě chytat, když celé jaro tahali bílý tým z bryndy, aby se nerozpadl.