KP v Jičíně

20.09.2014 18:14

Na jičínském Městském stadionu se v sobotu odehrálo třetí kolo Costa krajského poháru, na kterém se představili SK Jičín, Sokol Třebeš a RMSK Cidlina. Každý opět postavil dva týmy a všichni odehráli dvě utkání krajského poháru plus dva patnáctiminutové přáteláčky.

Na prvním hřišti jsme hráli hezký fotbal. Ve třech utkáních jsme byli jasně lepší a jedno utkání bylo herně vyrovnané. Klukům se tradičně dařili pěkné kličky, měli spoustu šancí a vstřelili hodně branek. Škoda jen, že někdy nevidí (nebo nechtějí vidět) volného spoluhráče před brankou soupeře a raději zakončují střelou z velké dálky nebo z nevýhodné pozice. Když se pak hráče zeptám, jestli volného spoluhráče viděl, tak přísahá, že ne..:-). V průběhu podzimu jsme udělali velký posun ve hře s brankářem. Kluky v brance neustále střídáme a nebojí se zapojit do hry. Když se pak borcům ve spolupráci s brankářem podaří dvakrát-třikrát za sebou otočit hru a následně zaútočit, vypadá to velice hezky.

Na druhém hřišti jsme už tak týmově nehráli. Ve hře byli vidět spíše individuální výkony těch bojovnějších a rychlejších. Někteří potřebují mnohem více dravosti, rychlosti a především chuti poprat se o míč. Během utkání se pak dostanou častěji k míči a fotbal je bude více bavit. I přesto se kluci na turnaji neztratili a ve dvou utkáních ze čtyř byli šikovnější než soupeř.

Jičínským rodičům děkuji za pomoc s přípravou a úklidem hřiště a chválím za příkladné chování na turnaji :-) Rodiče a diváci by měli být vždy v prostorách pro diváky a sami jste viděli, že když jsou na hrací ploše, tak překáží ostatním ve výhledu, ničí hřiště, pletou se dětem do hry a turnaj nestojí za nic. Hostujícím trenérům jsme to několikrát říkal, ale bohužel bezúspěšně. Příště asi budeme muset být radikálnější a přerušit turnaj do doby, než všichni opustí hrací plochu. Jsem rád, že my už takové problémy řešit nemusíme a za to děkujee...

Turnaje se zúčastnili: Sál, Vlach, Čermák, Myslivec, Valtera, Čistecký, Viták, Matoušek, Ort, Kraus, Fanta, Mates a Pokorný.