Satelitní turnaj v Jičíně a OL v Libáni

17.05.2014 09:38

Satelitní turnaj – Jičín (report Matoušek):

V sobotu jsme na domácím stadionu měli opět možnost porovnat fotbalové dovednosti našich dětí s dovednostmi dětí Mladé Boleslavi, Jablonce a Liberce. Po fyzické stránce to byl pro kluky náročnější turnaj, protože jsme měli devět dětí nemocných a naše dva týmy tak měly pouze jednoho hráče na střídání. Před turnajem jsme z toho měli menší obavu, ale nakonec se znovu ukázalo, že vůbec není potřeba mít čtyři hráče na střídání. Klukům stačí minutka oddechu a zase mohou hrát. Po turnaji byli sice všichni unaveni, ale spokojeni, že pořád hráli.

Co se týká hry, tak poslední dobou hrají kluci výborně a v sobotu to opět potvrdili. Naši borci svým soupeřům nasázeli 37 branek, jablonečtí vstřelili 26 branek a boleslavští 21. Největšimi bombarďáky turnaje se stali liberečtí, kteří ve 12 utkáních nastříleli úctyhodných 63 branek! V sobotu to byl poslední satelitní turnaj této sezóny a myslím, že děti všech týmů udělaly v průběhu sezóny velký výkonnostní pokrok. Když vezmu náš tým, tak během sezóny kluci odstranili hru v chumlu a naučili se hrát docela dobře pozičně. A to jako jedni z mála hrajeme pouze na O/Ú a dětem neurčujeme, kdo hraje P nebo L stranu (to si kluci řídí výborně sami na hřišti). Kluci už také zvládnou hru na obou postech. Kteréhokoliv hráče můžeme postavit do obrany i do útoku a myslím, že střídání postů se nám vyplácí, protože kluci jsou fotbalově všestranní. Proti podzimní sezóně je už ve hře kluků vidět i nějaká ta přihrávka. Z pohledu dospělého by někdy mohlo být přihrávek asi o něco více a některé situace na hřišti k tomu přímo vybízejí. Ale na to, že na trénincích ani při utkáních kluky do přihrávky nenutíme a všechny přihrávky vychází z jejich vlastního rozhodnutí, je v naší hře přihrávek docela dost. Všichni kluci umí i nějakou tu kličku a hrají dobře 1v1. Na co se ale budeme muset ve hře 1v1 více zaměřit, je přímočarost. Někteří kluci dělají kličku na místě nebo do chumlu hráčů. Klička by měla být rychlá, do volného prostoru s cílem vyhnout se soupeři a hlavně přímočará s tahem na soupeřovu branku. Hodně kluků se také v průběhu sezóny zlepšilo ve střelbě. Kluci umí krásně vystřelit a na svůj věk mají docela slušnou razanci. Někteří rodiče, kteří na tréninku zaskakují v brance, by mohli vyprávět :-). Někdy by to ale chtělo místo rány trochu zapřemýšlet, protože v blízkosti branky stačí placírka k tyči. Chytání v brance nebudu hodnotit, protože to vůbec netrénujeme a žádného brankáře ani nemáme. Komická situace ovšem nastala, když Adam dostal dělovku přímo do šibenice a začal na mě mávat a pokřikovat: „Trenére, já Vám říkal, že chytat neumím“..:-). Rozehrávka od branky, tak to je kapitola sama pro sebe. Někdy se klukům daří a vypadá to hezky a fotbalově. Někdy naopak přihrávají soupeři, který stojí přímo před nimi. Kluci by se potřebovali dostat do branky častěji, aby se cítili v rozehrávce jistěji. Zatím ale chceme v brance točit všechny děti a proto se jednotlivé děti tak často do branky nedostanou. Z toho potom pramení jejich menší jistota v brance. A nakonec nesmíme zapomenout poděkovat rozhodčím. Myslím, že všechny čtyři jičínské satelity odpískali výborně a za to jim všichni děkujeme.

Satelit odehráli: Kraus, Kodym, Matoušek, Zumr, Ort, Filip, Pokorný, Viták, Sobotka a Valtera.

 

Grassroots Day 2014 - Libáň (report Ort):

V neděli 18. 5. se naši borečci zúčastnili turnaje Okresního fotbalového svazu v rámci programu mládeže Grassroots Day 2014, který pořádala TJ Sokol Libáň. Na tomto turnaji kluci odehráli 5 hezkých zápasů. Postupně našimi soupeři byli týmy Železnice, Milíčevse, Libáně, S/N Paky a Hořic. Ve všech zápasech kluci předváděli pěkné výkony a ani v jediném zápase nepoznali hořkost porážky. Dařilo se nám i střelecky, turnaj jsme ukončili s pěkným skórem 32:7. Všechny kluky musím za předvedené výkony pochválit. Většina z nich odehrála i náročný sobotní satelitní turnaj v Jičíně. Také musím pochválit pořadatele z Libáně. V těžkých víkendových podmínkách bylo vše skvěle připravené. Všechny děti si z turnaje odvezly medaile, tak na konec z Libáně odjíždělo 8 vítězných týmů a žádný poražený. Super byl tentokrát i ,,kotel,, rodičů.

Na turnaji hráli: Kraus,Valtera,Vlach,Kvapil,Zumr,Filip,Viták,Pokorný,Ort.