KP v Hradci Králové

01.06.2014 18:42

Nedělní kolo Costa krajského poháru jsme odehráli ve sportovním areálu Na Háječku v Hradci Králové. Borci trenéra Kuncíře startovali na turnaji pro starší přípravky a tak jsme postavili dva týmy. V utkáních na 2 x 15 minut jsme si postupně zahráli se Sokolem Hoříněves, Třebechovicemi p. O. a s domácím Hradcem Králové.

Pro kluky bylo všech šest utkání velice těžkých. Jeden tým hrál proti silným soupeřům a druhý to měl těžké z toho pohledu, že byl složen převážně z kluků, kteří tak často taková utkání nehrají. Přesto si myslím, že spousta kluků hrála výborně a svými individuálními schopnostmi se dokázali prosazovat.

Modří hráli proti týmům r. 2005 a soupeři nás většinou přehrávali chytrou hrou a kombinací. Postupně se i my budeme chtít prosazovat kombinací, ale ne za cenu toho, že bychom přestali přecházet přes hráče. Schopnost přecházet přes jednoho či dva hráče je zcela zásadní pro budoucí léta a individuální výkon je pro nás stále více než týmový. Proti Hoříněvsi a Třebechovicím jsme byli v tomto atributu úspěšnější a Hradci jsme se dokázali ve hře 1v1 vyrovnat. Hradeckým jsme dokonce vstřelili šest branek, což se nám zatím nikdy nepodařilo. Na druhou stranu musím odtajnit, že jsme asi patnáct branek obdrželi... :-)

Bílý tým odehrál vyrovnané zápasy s Hoříněvsí a s Třebechovicemi. Proti těmto soupeřům jsme se opět prosazovali svými schopnostmi přejít přes jednoho či dva hráče. Zejména Míša s Šímou hráli dravě a dokázali se individuálně prosazovat. Naopak utkání s Hradcem Králové bylo jasnou záležitostí pro soupeře. Pro některé naše hráče byla hra hradeckých příliš rychlá a byla to tak trochu hra kočky s myší…:-)

Sestava: Ort, Zumr, Kraus, Matoušek, Filip, Seman, Kodym, Mates, Čistecký, Viták, Sál, Pokorný a Fanta.