Jen bojovnost a rychlost na špičkové soupeře nestačí

08.02.2017 09:00

V milovické aréně Milten jsme odehráli halový turnaj určený dětem ročníku 2005. Každý z týmů odehrál čtyři utkání po dvaceti minutách, celkem tedy osmdesát minut.

Report z turnaje se dá rozdělit na dvě části. První a druhé utkání jsme se střetli s průměrnými pětkovými týmy Roztok a Mělníka. Ačkoliv jsme obě utkání o branku prohráli, byli jsme dovednostně šikovnější, v obou utkáních jsme si vytvořili velké množství šancí a zejména hráči Roztok chvílemi nevěděli, kam dřív skočit. Za obě utkání kluci zaslouží pochvalu, ukázali velikou chuť soupeře porazit.

V dalších dvou zápasech jsme se utkali se špičkovými týmy Žižkova a Kolína r. 2007 (o Kolínu se říká, že je to jeden z nejlepších sedmičkových týmů u nás). V ani jednom utkání jsme na soupeře dovednostně nestačili a oba zápasy prohráli shodně o tři branky. Což o to, kluci jsou rychlí, obratní, snaží se, bojují, ale na takové soupeře jen snaha a bojovnost nestačí. Ve většině utkáních proti výborným týmům (je to patrné i na výběrech OFS) se ukazuje, že pokud narazíme na špičkového soupeře, rozdíl je především v individuálních dovednostech. Zpracování míče, první dotek, přesnost a způsob přihrávky, rychlost práce s míčem, hra s hlavou nahoře, rychlost myšlení, ochota a vůle naběhnout si spoluhráči do správného prostoru, to jsou vše dovednosti, které jsou rozhodující a dělají rozdíl mezi průměrným a výborným hráčem. Turnaj vyhrála Viktoria Žižkov, jejihž hráči měli výše uvedené dovednosti opravdu nejlepší.

V Milovicích hráli: Bratři Hýčovi, Nydrle, Kvapil, Mates, Sobotka, Viták a Pokorný.