HT Hradec Králové + přát. s Poděbrady

19.03.2012 00:00

V neděli 18.3. se kluci ročníku 2006 zúčastnili dalšího turnaje v Hradci Králové, tentokrát v hale ZŠ Kukleny. Kluci r. 2005 odehráli přáteláček na školním hřišti 3. ZŠ proti týmu Bohemia Poděbrady.

Turnaj v Hradci Králové:

Turnaje se zúčastnilo 6 týmů a hrálo se systémem každý s každým. Týmy Hradce a Jičína nastoupili s hráči r. 2006, a protože menší kluby z okolí Hradce by asi tým z r. 2006 nesložili, mohli si pomoci r. 2005. My jsme si nakonec také jedním hráčem r. 2005 pomohli, protože jsme měli obavu, aby tam naši kluci proti starším klukům nebyli pro srandu. Každý tým odehrál 5 zápasů a turnaj trval jen asi 3 hodiny. Pro tyto prcky je to úplně dostačující a je pro ně zbytečné pořádat delší a větší turnaje. Kluky musím pochválit za chování. V přestávkách mezi zápasy byli kluci na tomto i minulém turnaji hodní. Jen jsem zůstal koukat, jak 125 cm a 18 kg dítě dokáže spořádat v přestávce mezi zápasy dva párky v rohlíku a na to jeden banán…:))). Jinak hru na turnaji nemá asi cenu nějak rozebírat. Kluci se stále učí úplným základům, a kvalita zápasu stojí hlavně na tom, jestli se kluky podaří přesvědčit, aby dávali pozor na hru a aby bojovali o míč. Když se to podaří, tak je to dobré. Dále to závisí na tom, jak velký obránce hraje na Sama. Pokud je velký, tak je to konec…:))) Ale pokud je stejný, je schopen udělat kličku, utéct a dát nějaké góly. Teď se nám rozehrál i Tom. To je zase jiný typ hráče, ten zase umí dobře vystřelit, takže je schopen také nějaký ten gól dát. A ostatní se musí zatím postupně otrkávat. Přestat se bát balonu a soupeře, nebát se hrát a soustředit se na hru. Ale to se postupně věkem vše zlepší. Jiné týmy ročníku 2006 ještě nejsou schopný postavit ani hratelný tým a my už jsme schopni odehrát turnaj. Já myslím, že v budoucnu to bude dobré. Za chvíli začneme chodit ven, na pomalejší trávě se klukům bude lépe ovládat míč a budou se učit rychleji. Důležité bude nenechat se strhnout tím, že už se jezdí na turnaje, a nezačít nacvičovat striktně fotbalové věci kvůli výsledkům. Stále zůstaneme u her, aby to kluky hlavně bavilo.…To jen tak na vysvětlení, kdyby třeba přišlo někomu divné, proč nenacvičujeme auty nebo rohy, když už se jezdí na zápasy. Věřte tomu, to by je na tréninku nebavilo a to se naučí postupně praxí při zápasech.

Výsledky: SK Jičín školička – Sokol Malšovice 0:0, Sokol Roudnice 2:0, FK Černilov 1:0, FC HK červený 0:1, FC HK žlutý 1:0

Minulí turnaj jsme uhráli třetí místo s velikým štěstím, ale tentokrát úplně zaslouženě. Nejšikovnější kluky měl tým FC HK červený. Sokol Malšovice byl taky asi o něco šikovnější než my, ale na třetím místě jsme skončili zaslouženě my.

TAKŽE KLUKŮM VŠICHNI GRATULEJEME!!!

Pořadí: 1. FC HK červený, 2. Sokol Malšovice, 3. SK Jičín, 4. FK Černilov, 5. FC HK žlutý, 6. Sokol Roudnice

Turnaje se zúčastnili: Ort, Kraus, Matoušek, Filip M., Trenka, Podobský, Vohnout, Kodym, Zumr

 

Přátelský zápas SK Jičín – Bohemia Poděbrady (bez výsledku)

V neděli bylo krásné slunečné počasí, a tak jsme se rozhodli, že zápas odehrajeme venku. Stejně jako v Milovicích jsme si řekli, že nebudeme koukat na výsledek, ale zkusíme hrát hezký fotbal bez odkopávání, bez výkopů - s rozehrávkou po zemi už od brankáře, že se pokusíme i o nějakou tu jednodušší kombinaci a že do toho klukům nebudeme moc kecat, ať si přemýšlí sami...:))). Zápas se hrál na 2x20 min. + 1x30 min. Hráli jsme pouze se sedmi hráči, takže si kluci skvěle zahráli. Kluci hráli výborně. Jen ke konci zápasu už klukům docházeli síly, ale jinak hráli přesně tak, jak jsme si představovali. Perfektní rozehrávka už od brankáře, obráncům se také dařila pěkná a přesná rozehrávka, útočníci předváděli pěkné kličky a spoustu střelby. Hráli úplně sami, ani jsme je nemuseli na nic upozorňovat. Jen to zbrklé zakončení. Útočník jde za zápas 5x sám na brankáře a 5x to narve bodlem přímo do něj nebo naopak 3 m vedle…:))). Ale to v budoucnu bude také dobré. Zatím jsme se na trénincích učili spíše důrazné zakončení nártem, aby se kluci naučili vůbec vystřelit. K tyči se budeme učit, až se kluci naučí vystřelit čistým rovným nártem. Myslím, že jsme soupeře jasně přehráli a ve všech směrech byli lepší. Dovolím si tvrdit, že to byl nejhezčí zápas, který kdy naši kluci odehráli. Jsem zvědav, jestli dobrou hru předvedou i za týden na posledním HT v Jaroměři proti silnějším soupeřům. Moc bych už klukům medaili přál. A mimochodem, zase máme ve skupině naši oblíbenou Chrudim- hned první zápas…:)))

Zápasu se zúčastnili: Franěk, Kuncíř, Vohnout, Kubánek, Janatka, Ouhrabka, Kosejk.