Bohemia Soccer Cup na Chodově

04.12.2017 16:02

Na pražském Chodově jsme za účasti dalších devíti celků odehráli halový turnaj kategorie U12. Jednotlivé týmy byly rozděleny do dvou skupin a každý odehrál čtyři utkání po dvanácti minutách. Po odehrání zápasů ve skupinách hráli vítězové finále, týmy z druhých míst o třetí místo a zbývající týmy vypadli ze hry. V našem prvním utkání nás čekali pražské Řepy. Zápas jsme odehráli výborně a zvítězili o tři branky. Stejný průběh mělo i naše další utkání s Nebušicemi, kterým jsme vstřelili ještě o jednu branku více. Těžší utkání nás čekala proti Admiře Praha a Xaverovu. Obě tato utkání jsme prohráli a opět se potvrdilo, že neumíme vyhrávat vyrovnaná utkání. Na jeden vstřelený gól potřebujeme spoustu šancí, zatímco nám každý lepší tým vstřelí gól z každé pološance. Už i trénér Xaverova nám po utkání říkal, že máme smůlu. Bohužel, smůla to určitě není. Hned v první minutě utkání o postup do finále jdeme sami na brankáře, jenže při zakončení trefíme brankáře. Z další situace 3v1 zase nic nevytěžíme, protože si nepřesně přihrajeme. V další akci si sice přihrajeme přesně a situaci dobře vykombinujeme, ale nakonec hráč ze tří metrů překopne prázdnou branku. A naopak, soupeřův brankář jednou vyhodí míč na naší polovinu a hned z první pološance soupeře dostaneme gól. To se pak vyrovnaná utkání těžko vyhrávají. Bude to znít asi hodně hloupě, protože s Admirou jsme prohráli 0:4 a s Xaverovem 1:4, ale herně i dovednostně byla obě utkání vyrovnaná. Soupeři jsou ale natolik kvalitní, že většinu svých šancí vyřeší přesně a góly vstřelí. Ve druhé skupině hrála Roudnice n. L., Horní Kopanina, dívky Brna, Union Žižkov a Admira Praha II. Na turnaji jsme skončili pátí, za předvedenou hru a snahu určitě kluky chválíme. Hráli výborně, jen některé herní situace se musíme naučit řešit lépe a přesněji a pak i vyrovnaná utkání budeme zvládat lépe...

Hráli. Matoušek, Viták, Čistecký, Nydrle, Farkašovský a Frýba.