10. ročník turnaje MŠ

12.06.2013 00:00

Fotbalový klub SK Jičín uspořádal 10. ročník fotbalového turnaje mateřských škol. Sportovního dopoledne se zúčastnily děti pěti mateřských škol. Hosty z Ostroměře a Valdic doplnily jičínské školky 1. MŠ, MŠ Máj (dva týmy) a J. Š. Kubína. Všechny děti podaly skvělé výkony, měly ze hry radost a mezi sportovci jsme viděli hodně talentovaných dětí, které by se bezesporu uplatnily i v naší fotbalové školičce. Na turnaji bylo k vidění krásných 44 gólů a pochvalu si zaslouží také kamarádi malých fotbalistů, kteří bezvadným fanděním přispěli k hezké atmosféře turnaje. Putovní pohár si nakonec po zásluze odvezly děti MŠ Máj pod vedením p. učitelky Petrovické.

 

Výsledky 10. ročníku turnaje MŠ:

MŠ Máj "A" - MŠ Ostroměř 14:0 (9 gólů Tomáše Hýče)

JŠ Kubína - MŠ Valdice 5:0

MŠ Máj "A" - 1. MŠ 1:1

JŠ Kubína - MŠ Máj "B" 6:1

1. MŠ - MŠ Ostroměř 6:0

MŠ Máj "B" - MŠ Valdice 1:0

O 5. místo: MŠ Ostroměř - MŠ Valdice 0:4

O 3. místo: 1. MŠ - MŠ Máj "B" 0:3

Finále: MŠ Máj "A" - J. Š Kubína 4:0

 

Nejlepší brankář turnaje: Pavel Gaubmann (1. MŠ)

Nejlepší hráč: Samuel Kraus (1. MŠ)

Nejlepší střelec: Tomáš Hýče (MŠ Máj) - 11 gólů

 

Turnaje se zúčastnilo i několik dětí naší fotbalové školičky. Poučné bylo sledovat markantní rozdíl pohybových schopností dětí naší školičky a nesportujících dětí. Potvrdilo se, že je jen dobře, když se děti pravidelně věnují jakýmkoliv sportovním aktivitám, ať už je to fotbal nebo cokoliv jiného. I když...Dnes jsem četl studii Bc. Jana Adama, která odhalila, že sportující děti mají větší spotřebu alkoholu, než děti, které nesportují...D:))).

Dále bylo poučné si všimnout rozdílu v chování našich dětí při hře na tomto turnaji a např. na Minicupech. Rozdíl byl ohromný. Kluci, kteří jsou na fotbalových turnajích zakřiknutí, protože asi cítí, že soupeři jsou silní a pak si tolik nevěří, dnes hráli úplně jinak. Byla na nich vidět radost ze hry, při hře se smáli, komunikovali, na hřišti si dovolovali fotbalové věci, které si normálně nedovolí a byli sebevědomí. Kluci poznali, že jsou o třídu lepší, než jejich dnešní soupeři a hned to na sebevědomí jejich hry bylo znát. Tadeáše a Ondru jsem dnes vůbec nepoznával, ti panečku hráli...