Třetímu kolu satelitního turnaje dominoval Baumit Jablonec.

13.10.2013 17:16

Třetí díl satelitního turnaje se uskutečnil v Jablonci nad Nisou. Všichni opět postavili dva týmy a našimi soupeři byli jako už tradičně Slovan Liberec, FK Mladá Boleslav a domácí Baumit Jablonec. Délka utkání byla 12 minut a každý odehrál 6 utkání. Nejšikovnějším týmem turnaje se znovu ukázal Jablonec, který ani jednou nepoznal hořkost porážky a svými dovednostmi všechny ostatní jasně převyšoval. Mezi námi, Libercem a Boleslaví už tak velký rozdíl nebyl a v zápasech proti uvedeným soupeřům jsme ukázali, že i my máme šikovné a průbojné hráče. Ale i přesto, jestliže budeme chtít držet krok alespoň s Boleslaví a Libercem i na jaře, měli by se někteří na hřišti snažit mnohem víc. Může se stát, že je soupeř šikovnější, rychlejší nebo hráč nemá svůj den. To vše je pochopitelné a ke sportu to patří. Ale každý hráč by se měl snažit, protože bez snahy si fotbal moc nezahraje.

Hru modrého týmu si dnes nedovolím hodnotit, protože jsem neviděl všechny jeho zápasy, ale v bílém týmu projevilo největší snahu trio Tomáš F., Sam a Míra. Tomášovi přihrávka zatím nic moc neříká, rozdělení na obranu a útok moc neřeší, ale je to dravec, snaží se a na hřišti nechá úplně vše. Výborně hrál také Sam. Většina ho jen kritizuje a nikdo ho za nic nepochválí. Přitom jsem ho ještě nikdy neviděl, že by se v některém utkání nesnažil. Jenže u Sama se to bere jako samozřejmost. Třetím do party byl Míra, který neuhnul ze žádného souboje a všechny zápasy odmakal příkladně. Turnaj nám také ukázal, na jakých dovednostech budeme muset pracovat, aby některý z našich borců mohl někdy v budoucnu hrát třeba za Boleslav :D))). Budeme se věnovat rychlosti, obratnosti a především (a stále) hře 1v1, 2v1, 3v2 a rychlé práci s míčem (kluci s míčem umí, ale proti nejlepším je to pomalejší). Věnovat se budeme také přihrávce, ale nenuťme děti přihrávat za každou cenu a příkazovým způsobem. U Jablonce jsme také nejprve viděli dvě perfektní kličky a až pak přihrávku, která vyšla z hráčova vlastního rozhodnutí.

Satelitu se zúčastnili: Fordoš, Matoušek, Zumr, Kraus, Vlach, Mates, Viták, Ort, Fanta, Pokorný, Čermák, Kodym, Filip, Čistecký.